sadsad x
asdasd
Tesettür Elbise Modasında Modeller Nelerdir?

Tesettür Elbise Modasında Modeller Nelerdir?

04 Ekim 2018

Günümüz teknolojisinin gelişmesiyle birlikte alışveriş ve konfeksiyon alanı fazlasıyla gelişmiştir. Giyim alanında reform olacak ilerlemeler kaydedilmiştir. Muhafazakar modanın gelişmesi, bir akım haline dönüşmesi ile her zevk ve tarza uygun kıyafetlerin üretimi artmış ve aranılan modeller kolaylıkla bulunabilir olmuştur. Peki, bu çeşitler nelerdir? Nasıl tercih edilmelidir?

 

 Tesettür Modelleri Nelerdir?

 

            Çeşit çeşit, renk renk tesettür elbise ve abiyeler, pamuklu trikolar, çan etekler, desen ve işleme detaylar ile zenginleşmiştir. Belden oturtmalı tuniklerden, bol paça pantolonlara, iç elbiselerinden, taşlı ve elegan modellere kadar binlerce çeşit ürün üretilmeye başlanmıştır. Özel gün ve davetler için pul payet eklemeli, tüy detaylı, kemer ve ya taş işlemeli modellerden sade ve şifon eklentili abiyelere kadar geniş bir ürün yelpazesi oluşmaktadır. Şık kemer ve takılarla kombinler tamamlanabilmektedir.

 

            Rahat ve salaş kesimli tesettüre özel eşofman takımları son dönemlerin gözdesi olurken, duble paça pantolonlar, günlük tesettür elbise modelleri de rahatlıktan vazgeçemeyenler için seçenekler arasında olmaktadır. Afgan takımlarından, A kesim elbiselere, kışlık manto ve kabanlardan, şifon gömleklere kadar yüzlerce ürün satışa sunulmaktadır. Krep, kot, pamuklu, viskon, medine ipeği kumaşlardaki feraceler ve pardösüler de müşterilerin gözdesi olmaktadır. Şal ve eşarplar ile kombinlenebildiği gibi hazır başörtü modelleriyle de tercih edilebilmektedir.

 

 Seçim Yaparken Dikkat Edilecekler

 

            Kıyafet seçiminde kumaşın kalitesi, bütçeye uygunluk, giyilecek ortam ve kişinin zevkine uyum hayli önemli olduğundan bunlara dikkat etmek önemlidir. Birçok farklı parça ile kombinlenebilen ürünleri tercih etmek daha kullanışlı olabileceğinden bir diğer önemli ayrıntı olarak düşünülmelidir.

 

            İnternet alışverişlerinde beden boy kaygısına düşülmemesi açısından tablolarda verilen ölçülere bakılması doğru olacaktır. Ürünlerin güvenilir, iade ve değişim talep edilecek sitelerden alınması beğenilmeme durumunda faydalı olacağından önemli olmaktadır. Beden ve boy uyumundan sonra ürünün tamamen kişinin zevk ve tarzına hitap etmesi gerekmektedir. Özellikle tesettür elbise modellerinde farklı farklı kalıplar olabileceğinden sitedeki uyarı ya da satıcının uyarıları göz önünde bulundurulmalıdır. Son yıllarda beden skalasının gelişmesi ile istenilen modelin kişiye özel bedenin bulunması artık kolaylaşmaktadır. Bunun yanı sıra sezon sonu indirimlerini, uygun fiyatlı ürünleri takip etmek kazançlı alışverişler sağlayacaktır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.