Tesettür Elbise Modası

Tesettür Elbise Modası

18 Aralık 2020

Tesettür İslam kültüründe kendine yer edinmiş bir kavramdır. İslam dinine mensup olan insanların çok mühim bir yere koyduğu, üzerinden titizlik ile durduğu bir değeredir. Özellikle kadınlar için daha farklı bir anlama sahiptir. Ama bu yalnızca kadınlara özgü bir kavram olduğunu göstermez. Tesettür hem erkek için hem de kadın için var olan bir değerdir. Dini bakımdan da bu değer her ikisi için de var olan, geçerli bir değerdir. Çünkü tesettür kelime anlamı olarak mahrem yerlerin örtülmesi anlamına gelir. Bu da hem kadın için hem de erkek için belli sınırlar ile çizilmiş bir durumdur. Tesettür yalnızca kadınların başlarını örtmeleri değil, mahrem yerlerinin bir örtü ile örtülmesidir.

Tesettür Giyimi

Eski ile şimdi arasında tesettür giyimi açısından çok büyük bir yol kat edilmiştir. Eskiden az sayıda olan tesettür kıyafetleri ve çeşitleri bu dönemde kendisini fazlaca geliştirmiş ve arttırmıştır. Model olarak da fazlaca çeşitlenmiştir. Artan mağaza sayıları da bu duruma destek olma işlevi görüyor. Öncesinde hem pazarlarda hem mağazalarda az sayıda bulunan bu çeşitler artık çok daha fazladır. Bunun üzerine yalnızca tesettür giyime özel mağazalar çokça açılmıştır. Bu dönem tesettüre giren insanların şanslı olduğu bir dönemdir.

Çeşit çeşit tunikler, elbiseler, pantolonlar, etekler, şal ve eşarplar mağazalarda istediğimiz modeller de bulunmaktadır. Dışarı da var olan mağazaların yanında internet üzerinde satış yapan tesettür giyimi mağazalarının sayısı ve çeşidi o kadar fazladır ki bu dönemde inanılmaz rağbet gören mağazalardır. Ve özellikle sosyal medya mağazaları artık bu dönemde bu yönden daha rövanştadır. Kışın da gelmeye yaklaştığı bu dönemde kışlık tesettür elbise modelleri isteği artmıştır.

Kışlık Tesettür Kıyafetler

Tesettür giyim ürünleri de kendi içinde kışlık ve yazlık olarak yani mevsimsel olarak ayrılır. Kışın geldiği bu dönemde kışlık kalın kıyafetlere istek ve rağbet artmıştır. Çeşitli modeller de yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır. Kışlık elbiseler, tunikler, pantolonlar, kazaklar, etekler her mağaza reyonunda yerini almaya başlamıştır. Özellikle kışlık elbise istekleri bu dönemde fazladır. Farklı farklı modelleri oluşturulan bu elbiselerin kadınlar da çok hoş durduğu da bir gerçektir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.