sadsad x
asdasd
2017 Tesettür Abiye Modelleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler!

2017 Tesettür Abiye Modelleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler!

19 Eylül 2017

Tesettür elbise deyince akla ilk gelen ya dantel ya da varak işlemedir. Son yıllarda tunik, elbise modelleri dışında abiyelerde de tasarımcılar farklılık katmaya devam ediyor. Bu farklı seçimleri her bayan dolabında bulundurmak isteyebilir. Ancak tek bir şartla! O da size yakışan renk ve modeli seçmek. Peki abiye seçimlerinde en doğrusu nasıl seçilir?

Her model kendine özeldir. Özellikle bunu tesettür abiye modellerinde geçerliliği çok yüksek. Üzerinde bulunan işlemeleri, kesimi ve en önemlisi detaylarıyla bunu rahatlıkla görebiliyoruz. Peki, sizce abiye modellerinde nelere dikkat etmeliyiz? Evet kesimi, duruşu çok önemli. Ancak daha önemlisi kendinizi içinde mutlu hissetmenizdir. Sırf moda diye yakışmayan bir renk giymek sizi ne kadar mutlu edebilir ki? Üstelik tüm gece davetlilerin gözü üstünüzde olduğunu düşünürseniz. Tesettür abiye alırken dikkat etmeniz gereken ilk kural size yakışmasıdır. Taşıyabileceğiniz model ve renkler bakmalısınız. O zaman kendime yakışan abiye modelini nasıl seçebilirim? Diyorsunuz gibi geldi. Hadi gelin hep beraber bu sorunun cevabını birlikte bulalım.

Tesettür Abiye Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?  

Tüm gece üstünüzde taşıyacağınız elbise modeli ne kadar iyi olursa olsun renk konusunda da doğru seçimler yapmalısınız. Seçtiğiniz eşarp, ayakkabı, çanta ile bir bütün olarak durmalısınız. Bütünlüğü tam olarak yakalayabilmeniz için sizin için araştırmak yaptık. 

Açık Ten; Açık tenli bayanlar sanırım en şanslı bayanlar grubunda. (Gerçeği her bayan şanslıdır.) Toz pembe, bebe mavisi, mürdüm, kırmızı, mercan, gri, açık yeşil gibi renkler açık tenli bayanlarımıza çok yakışır. Bu renkler dışında koyu sarı, mercan rengi, mor, siyah renkleri de sizlere çok yakışır. Yani kısacası pastel tonlar olarak adlandırabiliriz. Açık tenli bayanların renk seçiminde dikkat etmesi gereken en önemlisi, çok açık renklerden uzak durmamalılar. Çünkü hem açık ten hem açık renk kişiye hem yakışmaz hem de solgun gibi durmanıza sebep olabilir.

Diğer yakışan renk sıralaması;

  • Pembe
  • Mavinin tüm tonları
  • Kot mavisi
  • Lacivert

Buğday Ten; En riskli ten grubu diyebiliriz. Ne açık ne koyu aslında en güzel ten renklerinden biridir ancak doğru renk seçimi ile bunu gösterebilirsiniz. Buğday tene sahip hanımlarımız tesettür abiye veya eşarp-şal seçimlerinde tozpembe, bebe mavisi, gri-mavi, lila gibi tonları seçebilirler.

Diğer renk tonları;

  • Mor Açık yeşil Nane yeşili

Koyu Ten; Esmer tenliyseniz, en uygun renklerin başında pembe ve mavinin tüm tonları geliyor. Bu renkler dışında mor ve siyah renklerde esmer hanımlara giden renkler arasında.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.