sadsad x
asdasd
Tesettür Abiyelerinin Nitelikleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tesettür Abiyelerinin Nitelikleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

18 Haziran 2021

Tesettür giyim sektörü günümüzde büyük bir alana yayılarak büyük ölçüde gelişme gösteren ve önem kazanan bir sektördür. Her tarza ve mekâna uygun olarak üretilen tesettür kıyafet çeşitlerini bulabilme imkânı mevcuttur. Bu imkânlar dâhilinde hem spor tarza hem de abiye tarza uygun olarak üretilen pek çok farklı çeşitlere ait olan tesettür kıyafet modellerini bulabilmek mümkündür.

https://www.modaselvim.com/tesettur-abiye-elbise

Tesettür Giyiminde Abiye Tarzlar

Genel olarak bakıldığında tesettür abiye tarzlarına uygun olabilecek pek çok model bulunur. Bu modeller her tarza, çeşide ve zevke göre hitap edebilen bir düzeydedir. Tesettür abiye tarzlarında en çok kullanılan model tül detaylara sahip olan modellerdir. Tül detayları ile daha estetik bir görselliğin ortaya çıkması sağlanır. Bundan dolayı tül detaylı olan tesettür abiye çeşitleri özellikle gece davetlerinde sık bir biçimde tercih edilir. Ayrıca parlak taşlardan veya simlerden elde edilen kumaşlar da tesettür abiyeleri içerisinde kullanılır. Böylece gece davetlerine uygun bir tarz yaratılmış olur.

Tesettür Abiye Modellerinde En Sık Tercih Edilen Renkler

Tesettür abiyelerinde çeşitli renkler kullanılır. Genel olarak koyu renklerin tercih edildiği tesettür abiye tarları içerisinde beyaz rengin de ayrı bir önemi vardır. Beyaz renkler ve koyu renkler sıklıkla tesettür abiyelerinin üretilmesinde kullanılır. Bordo, kırmızı, koyu yeşil, siyah, mavi, lacivert, bronz ve mor renkler tesettür abiyelerinin içerinde tercih edilir.

Tesettür abiyelerinin en önemli özelliği bu kıyafetlerin kemerle ile desteklenmesidir. Taşlı yapıya sahip olan kemerler abiye şıklığının yaratılması açısından önem arz eder. Bunun dışında kıyafet ile uygun olan topuklu ayakkabılar ile birlikte çanta kullanımı da tesettür abiyelerinin görselliğini tamamlayan niteliklerin oluşturulmasına yardımcı olur.

Tesettür Abiye Modellerinde Kullanılan Kumaş Türü

Tesettür abiye modellerinde en çok tercih edilen kumaş türü şifondur. Şifon yapıya sahip olan kumaşlar; pamuk, rayon, ipek, suni ipek, sentetik, polyester gibi elyafların dokunması işlemi ile elde edildiği, tek katlı ve şeffaf bir dokuya sahip olan kumaş çeşididir. Oldukça yumuşak ve ipeksi bir görünüme sahip olan kumaşlardır. Işık geçirebilir bir görünümde ve çok daha ince yapıya sahiptir. İnce bir kumaş oluşu, tek katlı olarak dokunmasından dolayı kaynaklanır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.