sadsad x
asdasd
Tesettür Abiyelerinin Mevsimlere Göre Tercih Edilmesi

Tesettür Abiyelerinin Mevsimlere Göre Tercih Edilmesi

02 Haziran 2021

Tesettür giyim sektöründe her tarzı yansıtabilen parçaları ve kıyafetleri bulabilmek mümkündür. Bunun en önemli sebebi seri bir şekilde üretim imkânlarının mevcut olmasıdır. Üretim imkânlarının sayesinde her tarza ve zevke uygun olabilecek pantolonlar, bluzlar, gömlekler, feraceler, şallar ve abiyeler bulabilmek mümkündür.

https://www.modaselvim.com/tesettur-abiye-elbise

Tesettür Abiyelerinde Tül Detaylı Modeller

Abiyeler genel olarak çok daha özel kapsamlı olan mekânlar içerisinde giyilen kıyafetleri ifade eder. Bu mekânlar genel olarak düğünler, özel gece davetleri, nişanlar, mezuniyet baloları ve benzeri faaliyetleri içerisine alır. Bu mekânların konseptine uygun olan çok çeşitli şekillerde ve renklerde abiye üretimleri mevcuttur. Bu modeller genellikle tasarımsal bir görsellik katan kıyafetlerden oluşur.

Taşlı modellerden oluşan tesettür abiye çeşitleri bu mekânlara en uygun olan ve en çok tercih edilen modeldir. Taşlı abiye modellerinin dışında en sık satın alınmış olan bir başka model ise tül detaylara sahip olan modellerdir. Bu modellerde tül detayının tüm elbisenin üzerinde bulunmasının yanında sadece eteklerin üzerinde ya da kol kısımlarının üzerinde bulunduğu modeller de mevcuttur.

Mevsimlere Göre Tesettür Abiye Renkleri

Mevsimden mevsime göre tesettür abiye modellerinin de renkleri de farklılık gösterir. Özellikle yaz mevsimlerinin içerisinde kullanılan renkler daha açık tonlara sahiptir. Açık renklere sahip olan abiye modellerinin tercih edilmesinin en önemli nedeni, yaz aylarının getirmiş olduğu sıcaklıkların çok daha az bir seviyede hissedilmesine yardımcı olmaktır.

Açık renkler, güneşin getirmiş olduğu ışıkları dışarı yansıtır. Bundan dolayı açık renkli kıyafetler özellikle yaz aylarında tercih edilir. Abiye modellerinde sıklıkla tercih edilen renk beyazdır. Beyaz hem yaz rengi olması hem de güneş ışığını yansıtması sebebi ile en çok tercih edilen bir renk kapsamındadır. Bunun dışında pudra pembesi ve gülkurusu renkleri de tesettür abiye modellerinde kullanılan renklerden birkaç tanesidir.

Tesettür Abiyelerinin Kumaşları

Tesettür Abiyelerinde genellikle şifon kumaş türü kullanılır. Şifon kumaş türü sadece bir çeşit kumaştan değil çok sayıda kumaşın karışımından oluşur. İçeriğinde bulunan pamuklu yapılar sayesinde kıyafetin gözenekler içerisinde nefes alabilmesine imkân tanır. Ayrıca hafif bir yapısı olmasından dolayı tesettür abiye modellerinin içerisinde ideal bir şekilde uyum sağlar.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.