sadsad x
asdasd
Tesettür Abiyede Kaçınmanız Gerekenler

Tesettür Abiyede Kaçınmanız Gerekenler

10 Temmuz 2019

 Abiye giymeyi herkes sever. Çünkü günlük yaşamınızda kendinize göstermediğiniz önemi, bir organizasyon esnasında gösterme fırsatı sunar. Abiyeler genellikle organizasyonlarda giyildiği için o gün büyük bir önem taşır. aksesuarlarınızı ona göre seçersiniz, o güne özel kuaföre gidersiniz, elbiseniz yenidir ve ayakkabı-çanta kombinini tamamlayarak günün en şık kadını olmak için saatler boyunca hazırlanırsınız. Peki tesettür abiye tercihinizin yanlış olması durumunda yaptığınız tüm hazırlıkların boşa gidebileceğini hiç düşündünüz mü?

 

Abiyenin Rengi Ten Renginin Zıttı Olmalı

 

 Tesettür abiye seçerken dikkat etmeniz gereken ilk şeylerden biri abiyenin rengidir. Abiyenin rengi ten renginize yakın bir renk olursa elbise ile bütünleşecek, adeta elbisenin bir parçası olacaksınız. Ancak bizim istediğimiz şey; abiyenin sizin bir parçanızmış gibi durmasıdır. Bu nedenle abiye seçerken ten renginizi ortaya çıkaracak tonları tercih etmelisiniz. Örneğin soluk benizliyseniz krem rengi, pudra ve fildişi gibi tonlardan uzak durmalısınız. Esmerseniz siyah, lacivert ve kahverengi gibi boğucu tonlardan uzak durmalısınız. Beyaz tenliyseniz uçuk sarı ve bej gibi soft tonlardan uzak durmalısınız.

 

 Hangi Renkleri Seçmeli?

 

 Açık tenlilerin ten renklerini patlatacak tonları tercih etmesi gerekir. Kırmızı, turuncu, siyah gibi renkler elbisenin üzerinizde iyi durmasını sağlar. Aynı şekilde esmer tenlilerin de koyu tonlardan kaçınması ve tesettür abiye seçerken açık renkleri tercih etmesi gerekir. Buğday tenlilerin yanık gibi görünen tenlerini ortaya çıkaracak gold ve silver gibi patlayan tonları tercih etmesi önerilir. Böylelikle karşınızdaki sadece elbiseye değil, sizin güzelliğinize de odaklanma fırsatı bulacaktır.

 

 Önce Vücudunuzu Tanıyın

 

 Abiye modeli seçmeden önce modanın kurbanı olmamaya özen gösterin. Önce vücudunuzu tanıyın. Vücudunuzda ön plana çıkarmak istediğiniz ve kamufle etmek istediğiniz bölgeleri belirleyin. Daha sonra vücut tipinize uygun modelleri tercih edin. Örneğin geniş basenlere sahipseniz çan etek tarzındaki modeller tam size göre.

 

 Basen bölgesini kapatan etekler hem uçuş uçuş olmaları sayesinde size ferah bir görünüm kazandıracak hem de beğenmediğiniz bölgeleri gizlemenize yardımcı olacaktır. Kısa boylu kadınların da maksi boy elbise tercih ederek elbiselerin altına platform topuk ayakkabı giymesi önerilir. Böylelikle bacak boyunun bilinçli şekilde uzatıldığı fark edilmeyecektir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.