sadsad x
asdasd
Tesettür Abiye Nasıl Seçilir?

Tesettür Abiye Nasıl Seçilir?

24 Eylül 2020

Tesettürlü kadınlar tarafından özel gün ve davetler başta olmak üzere, düğün kına gibi organizasyonlarda da kullanılan kıyafetler abiye kıyafetler olarak adlandırılır. Tesettür abiyelerin kullanım yeri, kullanacak olan kişi ve marka ya da modelist gibi birçok faktöre göre şekillenmiş modeli bulunmaktadır. Genellikle farklı yaş grupları tarafından farklı modeller tercih edilse de belli başlı tesettür abiye modelleri bulunmaktadır.

Kına gecesi, söz ya da nişan gibi organizasyonlarda kullanılmak üzere üretilmiş olan abiyeler ilk sayılacak abiye modellerindendir. Genellikle tarlatan kullanılan bu modeller hem şık hem de dikkat çekicidir. Şifon ya da krep gibi bir akışı olan kumaşların kullanıldığı abiyeler bir diğer abiye modeli olarak gösterilebilir. Bu modeller daha modern görünümü seven kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Bir diğer tesettür abiye modeli ise dantel ve incilerin kullanıldığı modellerdir.

Tesettür Abiye Seçimi

Tesettür abiye seçimi için öncelikle kullanılacağı yer ve zaman belli olmalıdır. Kullanılacak olan nikah gibi sade bir törense daha sade abiyeler seçilmesi önerilir. Ayrıca renk konusunda da sade tercihler yapılması böyle davetler için önerilmektedir. Bej ve siyah, lacivert ve füme gibi renklerin kombin edilmesiyle oldukça sade fakat şık görüntüler ortaya çıkabilir.

Kına, düğün, kutlama gibi davetlerde ise daha gösterişli abiyelerin tercih edilmesi önerilmektedir. Renk konusunda da çok daha çeşitli elbiselerin kombinlenebileceği bu davetlerde çok daha abartılı modeller seçilebilir.

Tesettür Abiye Nasıl Kombinlenir?

Bir tesettür abiye kombini yapılırken dikkat edilmesi gerekenler şöyledir. Şal ya da eşarp seçimi, ayakkabı ve çanta seçimi, aksesuar ve takı seçimi. İlk olarak, kullanılacak olan abiyenin kumaşına uygun örtü seçilmelidir. Sadece renk değil, kumaşın da uyumlu olması şık bir görünüm için önerilmektedir.

Ayakkabı ve çantanın da modele göre aynı renk seçilmesi ya da elbisenin modeline göre farklı bir renkle patlatılması önerilebilir. Genellikle yüksek topuklu ve kapalı burunlu ayakkabılar tesettür abiyelere daha çok yakışmaktadır. Aksesuar ve takı seçiminde ise çok fazla abartıya kaçılmamalıdır. Çok abartılı görünümler şıklığı gölgeleyecektir. Kıyafete uygun bir kolye, gerekirse birkaç bileklik genellikle tesettür abiye kombini yaparken yeterli olmaktadır.

 

 

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.