sadsad x
asdasd
Tesettür Abiye Modellerinde Renk ve Model Seçimi

Tesettür Abiye Modellerinde Renk ve Model Seçimi

29 Haziran 2018

Tesettür dünyası, her geçen gün birçok model ile moda dünyasını renklendirmektedir. Bu renkli ürünlerin arasında en çok tercih edilen tesettür ürünlerinden tesettür abiye özel günlerin vazgeçilmez bir kıyafeti olmuş durumda. Birçok model ve renkli tesettür abiye bulunduğundan dolayı, seçim yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır.

 

 Renk Seçimi

 

            Tek bir rengin moda olduğunu söylemek oldukça zordur. Çünkü her kadının kendine özgü bir tarzı bulunmaktadır. Öte yandan ten rengi, kişisel zevkler gibi durumlarda tesettür abiye seçiminde tek tonu belirlenmesine yardımcı olmaktadır. Öncelikle yapılması gereken doğru bir renk seçimi yapmaktır. Renk seçimi ten rengine uygun bir şekilde yapıldıktan sonra, Renklerin uyumu için aksesuar seçimi doğru bir şekilde kombin yapılmalıdır. Aksi takdirde doğru bir şekilde kombin yapılmayan aksesuarlar, şık durmak yerine, rüküş bir durum ortaya çıkarabilir.

 

 Motifler Ve Duruş

 

            Tesettür abiye modeli seçiminde dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise, abiyenin beden üzerinde duruşu ve üzerinde yer alan işlemelerdir. Özellikle ince belli hanımların tercih edebileceği belden oturtmalı abiye modelleri, tesettürlü hanımların muhteşem bir görünüme ulaştırmaktadır. Bunun yanı sıra, bu sezon en çok tercih edilen dantel işlemeli tesettür abiye modelleri, hanımlara nostaljik bir güzellik katmaktadır. Abiye seçiminde dikkat edilecek olan bu hususlar, özen gösterecek şekilde seçilmelidir.

 

 Bütünlük Ve Uyumun Ahengi

 

            Tuttur abiye modellerinde seçim yapılırken, dikkat edilmesi gereken belki de en önemli nokta, tüm aksesuarlar ile elbisenin uyumudur. Tesettür abiye, çanta, ayakkabılar tam anlamıyla bir uyum içinde olmalıdır. Ancak bu şekilde tesettür elbise, kendisini tam manası ile gösterebilir. Açıktan tenli hanımların tercih edeceği renkler genelde net ve koyu tonlar olmalıdır. Beyaz ten koyu eşarplar ile tam olarak ortaya çıkacaktır. Beyaz tenli hanımlar açık renklerden uzak durmalıdır. Esmer tenli hanımlara ise daha açık tonlara yönelmelidir. Bu sayede bütün aksesuarlar ve tesettür abiye muhteşem bir uyum yakalayacaktır. Dantel detaylı abiye modelleri bu sezon oldukça moda olmuş durumda, bu sayede, dantel işlemeler, abiye modellerine kendinden bir aksesuar koymaktadır.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.