sadsad x
asdasd
Ten Rengine Göre Uygun Kap Rengi

Ten Rengine Göre Uygun Kap Rengi

29 Ocak 2021

Kap özellikle sonbahar ve koş aylarında kapalı bayanlar tarafından tercih edilen ve günümüzde çok fazla boy, renk ve model çeşidi bulunan dış giyim kıyafetedir. Kap sadece sonbahar ve kış aylarında tercih edilmez bunların yanı sıra biraz daha ince Kaplar ilkbahar ve yaz aylarında da tercih edilebilir. Eskiden beri günümüzde kıyafette en çok tercih edilen, severek kullanılan ve her insana yakışan siyah renk, kapda da aynı ilgiyi görüyor.

Özellikle bayanlar tarafından kıyafet seçerken rahatlıktan önce güzellik gelir. Bir kıyafet alırken önce duruşuna ve güzelliğine daha sonra rahatlığına bakarlar. Kıyafetin üzerinizde güzel durması için de en önemli etkenlerden biri renktir. Renk, hem ten renginizle hem de kombininizin rengi ile uyumalıdır. Herhangi bir kıyafet alırken bu renk unsuruna dikkat ederseniz kıyafet üzerinizde daha güzel duracaktır.

Online bir şekilde ya da çeşitli tesettür mağazalarından kap alırken dikkat etmeniz gereken bir başka unsur da kumaşıdır. Hangi mevsimde tercih edeceksiniz mevsime göre kumaş seçmelisiniz. Eğer kışın tercih edecekseniz kalın ve sıcak tutacak bir kumaş, eğer yazın tercih edecekseniz daha ince ve terletmeyecek bir kumaş tercihiniz olmalıdır.

Açık Ten Rengine Sahipseniz

Ten rengi yüzeysel olarak iki gruba ayrılır. Açık ten rengi ve koyu ten rengi. Eğer açık ten rengine sahipseniz biraz daha canlı ve koyu renkler tercih etmelisiniz. Ten renginiz açık olduğu için canlı ve koyu renkler ile ten renginize renk getirmelidir. Tercih edeceğiniz kap desenli olabilir. Ten renginiz açık olduğu için güzel bir uyum sağlayacaktır. Sadece kap için değil aynı şekilde takacağınız başörtü ve diğer parçalar da ten renginiz ve kombininiz ile uyumalıdır.

Koyu Ten Rengine Sahipseniz

Eğer koyu ten rengine sahipseniz kıyafette de koyu renk seçip boğmak yerine açık renk ve fazla karışık desen olmayan kıyafetler tercih ederek daha güzel bir görüntü elde edebilirsiniz. Ten rengi hususunda açık tenli insanlar daha şanslıdır. Çünkü neredeyse her renk yüzlerine yakışır. Fakat koyu ten rengine sahip insanlar biraz daha açık renk tercih etmelidir. Eğer fazla koyu rengi tercih ederseniz boğarsınız ve güzel bir görüntü olmaz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.