sadsad x
asdasd
Şal Nasıl Bağlanır?

Şal Nasıl Bağlanır?

01 Temmuz 2017

Tesettürlü bayanların son zamanlarda en çok tercih ettiği başörtü modellerinden olan şal, daha çok genç kızlarımız tarafından tercih ediliyor. Günlük tesettür elbise modellerinde olsun, tesettür tunik modellerinde veya tesettür abiye modellerinde de rahatlıkla kullanabileceğiniz şal modellerini farklı şekillerde bağlayabilirsiniz.

Tesettürlü bayanların bazen aksesuar yerine genelde farklı şal bağlama teknikleriyle şık bir görünüm sağlamak istiyorlar. Bazı tesettürlü bayanlar sadece dolayıp çıkmayı tercih ederken bazı bayanlarımız şallarını farklı modeller ile bağlamayı tercih ediyor. İşte size önereceğimiz farklı şal bağlama teknikleri...

Şal Nasıl Bağlanır?

Şal satın alırken öncelikle kumaşına kesinlikle dikkat ediniz. Yazın ve kışın tercih edeceğiniz şal kumaşı farklı olmalıdır. Yazın ince kumaşlardan yapılmış şallar en ideal olanıdır.

Öncelikle saçınızı sıkıca toplayınız ve daha sonra bonenizi takınız. Şalınızı tam ikiye katlamayın, arkasında uzunluk kalsın ki ensenizi kapatsın. Daha sonra şalınızın iki ucunu eşit şekilde çenenizin altında birleştirin ve iğne ile tutturun. Şalınızın her iki sarkan kısımlarını omuzlarınızda toplayınız. Sol tarafta topladığınız sarkan şalınızı kulak arkanızdan yuvarlak yaparak arkaya doğru atınız. Ve başınızın üstüne toplayıp, iğne ile tutturun. Sağ tarafta topladığınız şalınızı, çene altınızda geçirerek sol tarafınızdan başınıza doğru kaldırarak, düzenleyip iğneleyin.

En Basit Şal Bağlama tekniği nasıl? diye sorarsanız, bu model tesettür moda dünyasında klasik şal bağlama olarak da geçiyor.

Yine her zaman ki gibi saçlarınızı sıkıca arkadan toplayınız ve bonenizi takınız. Şalınızı tam ikiye bölmeden katlayınız. Katladığınız şalınızı başınızın üstüne alarak iki tarafın eşit olmasına dikkat ederek çene altınızdan birleştirip, iğneleyiniz. Sağ ve sol tarafınızdan sarkan şalınızın uçlarını sağlı sollu atarak pratik bağlama yani klasik model şal bağlamış olursunuz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.