sadsad x
asdasd
Sade Ve Şık Tesettür Kombinleri Nasıl Yapılır

Sade Ve Şık Tesettür Kombinleri Nasıl Yapılır

11 Mayıs 2022

Tesettür giyimde tarzınıza uygun ve sizi şık gösterecek bir görüntüye ulaşmak için farklı parçaları doğru bir şekilde bir araya getirmeniz gerekecektir. Tabi bunu yapabilmek için önce tarzınızı az çok belirlemeniz gerekli. Kimi insanlar gösterişli ve ilgi çekici giyinmeyi severken kimileri de spor ve sade olmayı tercih ederler. Bu noktada nasıl bir görüntüde olmak istediğinizi belirlemeniz kombin yapmak açısından faydalı olacaktır. 

 

Aksesuar Kullanmanın Önemi 

 

Tesettür giyim denildiğinde aslında akla sadece kıyafet kombinleri gelse de oluşturduğunuz bu kombinleri takılar ve aksesuarlarla zenginleşmeniz oldukça önemlidir. Örneğin; düz bir gömlek uzun bol paça bir pantolon ve üzerine şık bir trençkot hayal edelim. Yaptığınız bu kombini hoş bir güneş gözlüğü ve kemer ile zenginleştirirseniz daha modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

Vücudunuza Uygun Parçaları Seçmeye Özen Gösterin

 

Tesettür giyim kombinlerini oluştururken bir diğer dikkat etmeniz gereken konu proporsiyonunuzdur. Eğer zayıf ve kısa boylu biriyseniz bol ve çok uzun kıyafetler tercih etmeniz kıyafetinizi ön plana çıkartıp sizi geri plana atabilir. Böyle bir durumda bedeninize uygun küçük bedenler tercih ettiğinizde daha şık bir görünüm elde edersiniz. Bilakis eğer fazla kilolarınız varsa bol giyinmeniz sizin için daha avantajlı olacaktır. Bu nedenle gün içerisinde daha rahat bir şekilde hareket eder ve konforlu bir seçim yapmış olursunuz. 

 

Renklerin Anlam ve Önemi

 

Tesettür giyimde bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise renkler. Tabi herkesin renk zevki farklı olmakla birlikte bazı durumlarda tercih edilmesi ya da edilmemesi gereken renklerde karşımıza çıkmakta. Örneğin yaz ve bahar aylarında açık renkler tercih etmeniz hem modunuzu yükseltecek hem de sizi daha enerjik hissettirecektir. Ayrıca bu mevsimlerde canlı renkler tercih ederseniz daha şık ve daha genç bir görünüm elde edersiniz. Ancak yağmurlu ve kapalı havalarda özellikle kış mevsimlerde koyu renklere kaçmak özellikle kahverengi ve toprak tonlarını tercih etmeniz sizi daha frapan gösterecektir. Göz alıcı görüntünüzle hem şık hem de kendinizi daha rahat hissetmiş olacaksınız. 

 

Tabi bütün bunlar sadece genelleme olup asıl güzelliğin içinizde bulunduğunu unutmayın. Renkler ve zevkler kişiden kişiye değişse de herkesin kendine ait benimsediği bir tarzı mutlaka vardır. Sizler de zamanla bu tarzı oturtabilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.