Pardesü Tahtından Kolay İnmeyecek

Pardesü Tahtından Kolay İnmeyecek

17 Şubat 2021

Her toplumda, her yaşta kadının kolaylıkla kullandığı bu giyim parçası pratik özelliği ile ilk giyilmeye başlandığı yıllardan beri kadınlar tarafından sevilmiştir. Sevilmesi beraberinde çok yaygın olarak kullanılmasını da getirmiştir.

Neden Bu Kadar Çok Tercih Ediliyor?

Bunun elbette birçok sebebi var. Bunlardan biri elbette pratik bir giy çık giysisi olmasıdır. İki parça birlikte giyilmesi gereken giysilerde örneğin kap ve pantolon da mutlaka renk uyumu ve model yakışması, tarz benzerliği gibi iki parça arasında bir uyum şarttır. Yoksa birbirinden güzel iki parça bir araya gelip oldukça kötü bir görünüme sebep olabilir. Ama pardesü tek parçalı bir dış giyimdir. O yüzden üst parça ile alt parçanın uyum sağlaması gibi sorunlar düşünülmez. Giyip dışarı anında çıkılabilme özelliğine sahiptir.

Aynı sebeple ekonomiktir de. Uyumsuz iki parça alıp sonra birini diğeri ile kullanamama riski hiç yoktur. Alıp hemen uygun renk bir ayakkabı ve çanta ile kullanılabilir. Günümüz kadınları pardesü kullanmayı bu sebeple çok sevmiştir. Çünkü gün geçtikçe gelişen yaşam koşulları çalışan ve okula giden hanımlar için zorlaşmakta, ayna karşısında çok vakit geçirmeye vakit bulamamaktadırlar. Çalışmayan kadınlar da bazen çocuklar, evdeki uğraşları sebebiyle uzun uzadıya harcayacak vakti bulamayabilirler.

Ama Kadınlar Şıklıklarından Ödün Veremezler

Kadınlar dar vakitlerinde, tüm yaşamın ağırlığını sırtlarına almışken bile şık olmayı elden bırakmak istemezler. O yüzden de hem şık hem de pratik kullanımı sebebiyle dış giyimlerinde bu parçadan vazgeçemezler. Mutlaka dolaplarında asılı birkaç tane böyle pratik kullanımlı giysileri olan kadınlar gerektikçe yenilerini de eklerler.

Uyumlu Eşarp

Dış giyimi üç farklı aksesuar ile tamamlayabilirsiniz. Ayakkabı, çanta ve eşarp seçimi çok önemlidir. Uygun renkte ayakkabı ve çantanız ya vardır ya da kolaylıkla piyasadan her gelire göre uygun parçaları sağlayacaksınız. Eşarp da bir kadın için sevilerek kullanılan bir parçadır. Tesettürlü kadının vaz geçilmezi, tesettürlü olmayan kadınların da severek kullandığı bir aksesuardır. Eğer pastel renkleri seviyorsanız, mutlaka dış giyiminiz ile uyumlu bir koyu zemin üzerine pastel birkaç ton olan bir eşarp seçebilirsiniz. Eğer canlı tonları seviyorsanız, canlı renkler üzerine az miktarda dış giyim renginizden kullanılmış bir eşarp size uyacaktır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.