sadsad x
asdasd
Pardesü Modellerinde İşleme ve Süsleme

Pardesü Modellerinde İşleme ve Süsleme

18 Nisan 2022

Günümüzde; tesettür giyim söz konusu olduğunda pardesü modelleri çok fazlasıyla on plana çıkmaktadır. Çoğu tesettürlü kadın, pardesü kullanmayı seviyor ve farklı modellerini tercih ediyor. Her mevsim özelliklerine uygun, 4 mevsim kullanılabilen kumaşlardan üretilen pardesü modelleri; tesettürlü kadınların kurtarıcı kıyafetleri olarak görülüyor.

Tesettür Pardesü Modelleri

 

Genellikle bel bölgesi ve eteklerinde işlemeler, fiyonklar ya da daha başka detaylar olan pardesü modelleri oldukça rağbet görüyor. Farklı kesim ve kalıplarda üretilen pardesü modelleri her zevke ve her kombine uyum sağlayabiliyor. Bunun dışında yaz ayları için tiril tiril kumaşlarla dökümlü modeller beğeni toplarken, kış aylarında kalın kumaşlı pardesüler dikkat çekiyor.

 

Kişisel tercihlere göre; cepli veya cepsiz modeller, kemerli veya kemersiz modeller, şapkalı veya şapkasız modeller gibi pek çok çeşit bulunmaktadır. Renk ve desen olarak da yine birçok seçenek mevcut. Beden konusunda da genelde kalıplar geniş olduğundan çok sorun yaşanmıyor.

 

Pardesü

 

Pardesü klasik modellerinde geleneksel ve yerel süsleme çeşitleri ön plan çıkmaktadır. Örnek vermek gerekirse püskül, fermuar, tuğra, boncuk veya gösterişli taş işlemeleri sık görülen detaylardır. Bunun yanında nakış işleme figürleri ve daha birçok farklı tasarım fikirleri, pardesüler üzerinde kullanılmaktadır.

 

Bazı modeller tamamı payet işlemeleriyle donatılırken, bazı modellerin sadece manşet veya yaka kısımları işlemeli olabiliyor. Bu yüzden pek çok kişi için gösterişli ya da sade modeller kararsızlık yaratabiliyor.

 

En Şık Pardesü Kombinleri

 

Pardesüler her çeşit tesettür kombinine uyum sağlayabilirler Alışverişe çıkarken, gezmeye giderken, yemeğe giderken ya da okula giderken en rahat kullanabileceğiniz parçadır. Zarif tasarımlara sahip olan pardesü modelleri, toplantılarda, resmi ortamlarda ve özel davetlerde de gayet kullanışlıdır. Pardesüler, kumaş özelliklerine göre sürekli olarak kullanabileceğiniz ürünlerdir. Farklı kombin ihtimallerine de oldukça elverişlidir.

 

Pardesüler iç elbiselerle kombinlenebilecekleri gibi kot ya da kumaş pantolonlarla da kombin edilebilirler. Bunun yanında kemer seklinde belden bağlamalı çantalarda bu ürünlere farklı bir hava katmaktadır. Pek çok farklı ihtimalle kombin fırsatı sunan pardesüler, her mevsime ve her ortama ayak uydurabilirler. Böylelikle tesettür giyimin demirbaşı olarak bilinirler.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.