sadsad x
asdasd
Pardesü Alışverişine Çıktığımızda Hangi Etkenlere Dikkat Etmeliyiz?

Pardesü Alışverişine Çıktığımızda Hangi Etkenlere Dikkat Etmeliyiz?

27 Ocak 2021

Pardesü kadınların ve erkeklerin giyim kuşamlarında kullandıkları, omuzlarından ayaklarına kadar uzanan ve uzun kollu hem yazlık olan hem de kışlık modelleri olan, elbiselerin üstüne giyilen bir çeşit kıyafettir. Pardesü özellikle muhafazakar giyinen hanımların dışarı çıktıklarında giymeyi tercih ettikleri ve renk renk desen desen modelleri bulunan bir türdür. Tesettürlü Hanımlar dilerlerse yaz aylarında pardesülerinin altına ince kıyafetlerle giyilebilir. Ayrıca kış aylarında da kalın kıyafetlerinizin altına tercih edebilirsiniz. Pardesü modelleri istenildiği zaman cepli, istenildiğinde desenli, istenildiğinde ise birçok farklı modeller tasarlanabilirler.

Pardesüler mevsimlik kışlık, yazlık olmak üzere 3 farklı şekilde dikilirler. Tesettürlü Hanımlar; kış mevsiminde pardesü olarak genelde çok kalın ve sıcak tutan kumaşlardan yapılmış pardesü tercih etmektedirler. Yaz aylarında giydikleri pardesülerde ise ince kumaşla yapılmış pardesü çeşitleri tercih edilmektedir. Ayrıca kot kumaşı ve deri kumaştan dikilmiş olan pardesü çeşitleri de mevcuttur. Bu tarz pardesüler yeni nesil, genç yaştaki tesettürlü hanımlar arasında oldukça popüler pardesü çeşitlerindendirler.

Pardesü Kullanımı

Bulunduğumuz dönemde büyük bir kullananı bulunan pardesü çeşitleri çok fazladır. Bu sebepten ötürü pardesünüzü seçerken dikkat etmenizi gerektiren önemli detaylardan biri pardesünüzün bedeninize göre olmasıdır. Bedeninize göre olmasından kastımız; hatlarınızı belli etmeden, hafif bol olan fakat çok da geniş olmayan pardesü ölçüleridir. Pardesünüzü alırken pardesü çok dar da olmamalıdır çok bol da olmamalıdır.

Eğer alacağınız pardesünün kumaşı kaliteli ise o pardesü dolabınızda yıllarca yerini koruyabilir. Pardesüler birer dış giyim ürünü oldukları için ayrıca şık olmaları ve dikiş hatalarının olmaması, kalıplarının iyi çıkartılmış olması da çok önemli detayların başında gelmektedir. Pardesünüzü almadan önce tam bedeninizi bile seçmiş olsanız mutlaka denmeniz gerekmektedir. Paça boyu uygun mu, kalını üzerinize oturdu mu rengi istediğiniz gibi oldu mu gibi birçok sorunun cevabını öğrenmelisiniz.

Kaplar ve Pardesüler Arasında Bulunan Farklar Nelerdir?

Kaplar daha hafif ve incedirler ve genellikle yaz aylarında tercih edilirler. Fakat pardesüler hem yaz hem de kış aylarında oldukça fazla tercih edilen dış giyim modellerinden biridir. Kaplar genellikle pantolon üstüne giyilir bu şekilde kullanılması tercih edilmektedir. Kaplar pardesülere göre genellikle daha canlı renkli ve daha çok desenli olurlar.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.