Neden Ferace Giymeliyiz

Neden Ferace Giymeliyiz

21 Ekim 2020

Tesettürün ölçülerine uygun giyinmek isteyen tesettürlü hanımlarımız çarşaf giymek istememeleri sebebiyle daha çok ferace yönelmeye başladılar. Bunun başlıca sebebi feracenin kullanımının uygun olması vücut hatlarını ölçmesi ve her yerde giyinilebilmesidir. Ferace hem pratiktir hem de tesettür ölçülerine en uygun kıyafetlerden birisidir. Feraceyi çarşaftan ayıran bir diğer özellik de farklı renkleri ve modellerinin olmasıdır. Yazının devamında ferace modelline nerden temin edebileceğinize ve fiyatlarına değineceğiz.

Ferace Modelleri Nelerdir

Feraceler uzun modeli ve salaş kesimi ile hepsi aynı gibi gözükse de aslında piyasada birçok farklı ferace modeli bulunmaktadır.

Taşlı ve taşsız feraceler; yarasa kesim kol, balon kesim kol, normal kesim kol feraceler; alt etek kısmı pileli veya pilesiz olan feraceler yaygın olarak mevcuttur. Bunların dışında daha birçok farklı özelliği bulunan feraceler de satılmaktadır.

Feraceler Hangi Renk Olur?

Ağırlıklı olarak siyah renk feracelerle karşılaşsak da aslında feraceler de neredeyse her renkte üretilebiliyor. Siyahtan sonra en çok rağbet edilen ferace rengi ise lacivertin yanı sıra bordo gri, haki, sarı, kahverengi feracelerde mevcuttur. Siyah ve lacivert dışında olan feraceler ağırlıklı olarak internet sitelerinde satılmaktadır. Mağazalarda bu renkli feraceler genellikle satılmadığı için tesettürlü hanımların birçoğunun bu renkli feracelerden haberi olmayabiliyor.

Feraceler Nereden Temin Edilir?

Tesettür giyim denilince akla ilk gelen İstanbul’un Fatih semtidir. Fatih’te ferace bulabileceğiniz birçok tesettür giyim mağazası vardır aynı zamanda yine Fatih’te bulunan çarşamba pazarına da bir göz atabilirsiniz.

Bilinen büyük tesettür mağazalarına da bakabilirsiniz. Aynı zamanda online sitelere de bakabilirsiniz, her çeşit model her renk ferace bulabileceğiniz birçok online siteler mevcuttur. Bu online siteler sayesinde daha fazla çeşit ferace modellerini de incelemiş, görmüş olursunuz.

Feracelerin Fiyat Aralığı

Ağırlıklı olarak 90 tl ile 500-600 tl arasında fiyatlar mağazaya, kumaşın kalitesine göre değişiklik gösterir. Online sitelerde uygun fiyatlara feraceler bulmanız daha muhtemeldir. Aynı zamanda online sitelerde normal mağazalara göre daha fazla indirim yakalayabilirsiniz.

Neden Ferace Tercih Etmeliyiz

Feraceler kullanım olarak oldukça pratiktir altına tayt bile giyerek kullanabilirsiniz çünkü ferace giydiğiniz için içinize ne giydiğiniz gözükmeyecektir. Bir başka sebepte feracelerin tesettür ölçütüne uygun olmasıdır.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.