sadsad x
asdasd
Modaselvim'de Tesettür Abiye Giyim

Modaselvim'de Tesettür Abiye Giyim

20 Aralık 2018

Abiye kıyafetler genellikle düğün, nişan, sünnet ve mezuniyet balosu gibi özel günlerde ve özel toplantı ile davetlerde giyilen, günlük hayata oranla biraz daha abartılı olan özel yapım kıyafetlerdir.

  

            Tesettür giyim abiye ise kişinin inancına uygun olarak üretilen, eskiden pullu, payetli ve taşlı olarak günümüzde ise bunlara ilave olarak dantel ve güpür detaylarının da kullanıldığı sade ama şık tasarlanan kıyafetlerdir. Son zamanlarda modacılar özellikle görselliği açısından dantel ve güpür tasarımları tercih etmektedir. Abiye kıyafetlerde moda renkler genelde siyah, mürdüm, Türkuaz mavisi, gri, somon, koyu mavi gibi renklerdir. Abiye kıyafetler mağazalarda hazır satılır veya modacılara da kişinin tercihine göre özel olarak dikebilir.

 

 Mevsimlere Göre Tercihler

 

            Mevsimine göre tesettür giyim abiye yaz mevsiminde terletmeyen, açık renk kumaşlardan yapılmaktadır. Mevsime uygun canlılıkta ve desenlerle kullanıldığında şık bir abiye görünüm elde edilir. Buna uygun bir eşarp, takılar ve ayakkabı ile kombin tamamlanır. Kış mevsiminde ise giyenin üşümesini engelleyecek kumaşlar kullanılır. Rahatlık ön plandadır. Şık bir pardesü, çizme ve aksesuarlarla yine kombin tamamlanarak güzel bir görünüm elde edilir. Ayrıca pelerinli ve kol detaylı abiye kıyafetler ile de istenilen şıklık yakalanabilir.

 

            Abiye kıyafet alınırken önemli olan kıyafetin kişiye yakışması olduğunda, vücut ölçülerine göre kıyafet seçimi yapılmalıdır. Eğer kişinin aklında bir şey yok ve karar veremiyor ise internet sitelerindeki modellerden veya moda dergilerinden yararlanabilir. Kullanılacak ayakkabı ve aksesuarlar elbiseyi tamamlayacağından kıyafet ile uyumlu olmalıdır. Böylece tesettür şıklığı ile gecenin gözdesi olmak kadıların elinde. Büyük çantalardan uzak durulmalı ve küçük çantalar tercih edilmelidir böylece kıyafet üzerinde fazlalık yaratmayacak daha zarif bir görünüm elde edilecektir.

 

 Tesettür Abiye Fiyatları

 

            Tesettür abiye kıyafetlerin fiyatları kumaşı, işçiliği ve kullanılan malzemelere göre değişiklik gösterir. Kişinin kıyafeti ruhunu yansıtır. Bu yüzden kıyafetin tasarımı çok önemlidir. Kişiye uygun seçilmelidir. Bu tarz ürünleri satan mağazalardan dantelli, pullu payetli bir elbiseyi 150,00 TL. ve işçiliği biraz daha ağır özellikle taş detaylı bir elbiseyi bir elbiseyi 300- 400- 500 TL. gibi fiyatlarla da satın alabilirler.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.