sadsad x
asdasd
Modaselvim Abiyeler İhtişam Dolu

Modaselvim Abiyeler İhtişam Dolu

29 Temmuz 2019

Tesettürlü bayanların özel gün ve gecelerde, söz, nişan, kına ve düğün davetlerinde giydiği en şık elbiseler tesettür abiye modelleridir. Günümüzde oldukça fazla tasarlanan bu kıyafetler, Osmanlı dönemini anımsatan, asil ve gösterişli elbiselerdir. Üreticinin seçime göre değişkenlik gösteren tesettür abiye kumaşları kalite bakımından da farklılık göstermektedir. Bu kategoride bir çok tasarımcı, şık ve gösterişli ürünleriyle marka isim haline gelmiştir.

 

         Abiyeler için en gösterişli kumaşlar ve renkler tercih edilmektedir. Saten ve şifon kumaşlar, boncuklu ve pullu işlemeler, danteller, simli tüller ve daha niceleri. Adeta giyildiğinde prensesler gibi hissettiren elbiselerdir. Çünkü bu elbiseler de zarafet ve asalet, şıklığın en ileri derecesiyle buluşmuştur.

 

 Söz Günü

 

         Her genç kızın mutluluk ve huzur dolu bir evlilik isteği olur. Doğru kişi bulunup karar verildiğinde, şartlar da uygun ise ilk adım, söz yüzüklerini takmaktır. Bu özel gün de yüzüklerden çok siz dikkat çekmek istiyorsanız, kendinize uygun en güzel abiyeyi seçmelisiniz. Hareketli ve sevimli bir izlenim için pudra, somon, su yeşili veya bebe mavisi gibi renkleri, kararlı ve asil bir görünüm için mor, lacivert, mürdüm, şarabi veya zümrüt renklerini tercih edebilirsiniz. Gümüş ve altın sarısı renkli abiyelerin de çok şık ve zengin bir görünüm sağladığını unutmayın.

 

 Nişan Sevinci

 

         Söz aşaması tamamlandıktan sonra, kısa bir tanışma süreci başlar. Aileler ve yeni çift birbirine ısınma ve alışma evresine geçer. Bu zamanda hiç bir sıkıntı ve problem çıkmazsa ikinci adım, nişan yüzüklerini takmaktır. Nişanlılık başlığı altında bir çok abiye modelleri vardır. Bu elbiseler daha çok etekleri balık model veya önü kısa arkası kuyruklu kesimler yada pileli ve pelerinli modellere sahip abiye elbiselerdir. Pul payetli, beli taşlı ve boncuklu bir çok seçenek vardır. Ayrıca bazı abiyelerin içerisine tarlatan giyilerek daha ihtişamlı görünümler elde edilebilir.

 

 Kına Daveti

 

         Sevdiklerimizin her anını paylaşmak, iyi veya kötü günlerinde onlara eşlik etmek, tüm bunlar hayatı daha mutlu yaşamalarını sağlamak amacıyla yapılan şeylerdir. Akraba çevresinden birinin yada yakın hissedilen bir dostun kınasına davetli iseniz, ona olan yakınlık derecesine göre abiye seçiminizin modeli ve şıklığı da önemlidir.

 

 

         Kına gecelerin de daha çok kırmızı ve tonları, bordo ve koyu renkli abiyeler ortama ve konuya uymaktadır. Tamamı simli veya dantel kaplama bir abiyeyi bu gece de tercih etmek fena olmaz. Pul, sim ve incilerden korkmayın. Bu gecede abiye seçimine göre, asıl kız tek kişi değil birkaç kişi olabilir. Zira bu gece kadar, davetlilerin özelliği de şıkır şıkır olmaktır.

 Asıl kız olmaya ne dersin?

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.