sadsad x
asdasd
Kıyafet Dolabında Her Zaman Giyilebilecek Modeller Bulunmalıdır

Kıyafet Dolabında Her Zaman Giyilebilecek Modeller Bulunmalıdır

11 Eylül 2018

Kombin yapmak demek dolaptaki her rengi birbirine uydurmak demek değildir. Renk uyumu çok önemlidir. İlla zıt renkleri kullanmak zorunda değilsiniz. Aynı tonlardaki renkleri de bir arada kullanabilirsiniz. Farklı renkleri de bir arada kullanmak kişiyi daha canlı gösterebilir. Sadece uzun bir tesettür elbise giyerek de kıyafet tamamlanmayacaktır. Bunun için uygun eşarp, ayakkabı ve aksesuar seçimleri ön plana çıkar. Renk seçimi de kişiden kişiye değişecektir. Ancak sezon ürünleri ve yeni yıl renklerine dikkat etmek uyumlu giyinmenin anahtarını oluşturur.

 

 Yerine ve Mekana Göre Giyinin

 

            Kıyafet kombin yaparken bulunulan mekana göre kombinlemek önem arz eder. Günlük bir arkadaş buluşmasında giyilen tesettür kıyafet ile özel davet ve etkinliklerde giyilen kıyafet birbirinden farklıdır. Günlük kombinde rahatlık ve şıklık bir arada iken, özel davet ve etkinliklerde görünüş ve şıklık büyük önem taşımaktadır.

 

 Dolabınızda Zamansız Parçalar Bulundurun

 

            Kombin yaparken pek çok kıyafet gözden geçirilmelidir. Kıyafetler iyi ayırt edilmelidir. Bunun için de her zaman kıyafet dolabında zamansız parçalar bulundurulmalıdır. Dolapta örneğin kesinlikle mutlaka siyah bir elbise, gri bir etek, beyaz bir gömlek, krem bir tunik bulunmalıdır. Eğer bunlar bir veya birkaç yok ise alışveriş için ideal bir neden ortaya çıkmış demektir.

 

            Tesettür giyimde vücut ölçüleri ile orantılı, vücuda çok yapışmayan, şeffaf olmayan, çok canlı ve dikkat çeken renklere sahip olmayan kıyafetler giyilmelidir. Tesettürlü kadınlar genelde kıyafet seçiminde zorluk yaşamaktadırlar. Günümüzde her kesime hitap eden tesettür ürünler üretilmektedir. En çok tunik, uzun elbise ve uzun etek ile ferace tercih edilmektedir. Tesettür giyimde kumaşın cinsi çok önemlidir. Alerjiye sebep olmayan, yazın terletmeyen, kışın üşütmeyen ürünler tercih edilmektedir.

 

 Tesettür Abiye Seçimi

 

            Abiye kıyafetler tek parça olabildiği gibi iki parçadan da oluşabilmektedir. Tesettür abiye giyiminde bayanların yaptığı en büyük yanlış vücutlarını iyi tanımamaktan gelmektedir. Kıyafet vücudu tamamıyla sarmamalı, tüm vücut ölçülerini gözler önüne sermemelidir. Bu durumda estetiklik kaybolmakta ve tesettür giyimin kurallarına aykırı olunmaktadır. Çok canlı ve dikkat çekici renkler yerine mat, pastel renkler tercih edilmelidir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.