Kışlık Montlar Nasıl Temizlenir?

Kışlık Montlar Nasıl Temizlenir?

16 Şubat 2021

Sonbaharın sonundan kışın başlangıcına, ilkbahara ve hatta yaza kadar montlarımız vazgeçilmezdir. Soğuk havalarda bizi sıcak tutan en önemli ceketimiz budur. Neredeyse her gün üzerimizde. Bu nedenle kış boyunca yağmur ve karı solurlar. Havaların ısınmasıyla kışın şiddetli havaya maruz kalan montların temizlenmesi özellikle kadınlar için önemli bir konu.

Bu ceketler kumaş türleri ve stillerinde büyük çeşitlilik göstermektedir. Bu nedenle kaplamanın yıkama koşulları farklıdır. Bu nedenle her kumaş farklı özellik ve dokuya sahip olduğu için aynı sıcaklık ve sıcaklıkta yıkayamıyoruz. Dış giyim kumaşları sıradan giyim kumaşlarından farklı olduğu için bunların temizlenmesi özel hassasiyet ve bakım gerektirir. En yaygın yöntem kuru temizlemedir. Bununla birlikte, bazı kumaş türleri evde makinede yıkanabilir.

Şişme Mont Nasıl Yıkanır?

Mont yıkamanın en iyi yolu, endüstriyel montlar veya aşağı ceketler için özel olarak tasarlanmış deterjanlar kullanmaktır. Ev temizleyicileri ve yumuşatıcıları, ceketin ve tüylerin şişmiş bölgelerine zarar verebilir ve su geçirmez örtü bezini soyabilir.

Makinenin temizleyici kısmının, içinde herhangi bir temizleyici veya yumuşatıcı olmadan temiz olduğundan emin olun. Sıvı deterjan ekleyin ve daha düşük sıcaklıkta yıkayın. Ceketleri yıkamanın en iyi yolu, endüstriyel montlar veya aşağı ceketler için özel olarak tasarlanmış deterjanlar kullanmaktır. Ev temizleyicileri ve yumuşatıcıları, ceketin ve tüylerin şişmiş bölgelerine zarar verebilir ve su geçirmez örtü bezini soyabilir.

Ceketi temizlemek için üstten yüklemeli çamaşır makinesi kullanmayın, aksi takdirde merkezi döndürücü cekete zarar verebilir. Evinizde ön kapı çamaşır makineniz yoksa çamaşırhaneyi kullanabilirsiniz. Şişirilebilir ceket normal şekilde asılmamalıdır. Bu yöntemin kuruması uzun zaman alsa da yine de topaklanıp tüy oluşturabilir. Şişirilebilir ceket bir kurutucuda düşük sıcaklıkta kurutulmalıdır.

Şişme Mont Makinada Nasıl Yıkanır?

Giysileri yıkamadan önce ceketten aksesuarları çıkarmalıyız, fermuar varsa çıkarmalıyız. Ardından ceketi ters çevirip makineye koyuyoruz. Ardından yumuşatıcıyı makinenin yumuşatıcı bölmesine, sıvı deterjanı da deterjan gözüne koyalım. Ceketi temizlemek için sıvı deterjan daha uygun olacaktır. Ceketi mümkün olduğunca soğuk suyla yıkamalıyız. Bunun için makineyi 30 dereceye ayarlayalım ve minimum hız 600 rpm.

Daha sonra kısa bir yıkama programı ile ceketi yıkayalım. Yıkadıktan sonra ceketi makineden çıkarıp açık bir yere asarak kurumasını sağlayalım. Mont bu şekilde temiz ve hasarsızdır.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.