sadsad x
asdasd
Karışık Renkli Giysiler Bir Arada Kullanımı

Karışık Renkli Giysiler Bir Arada Kullanımı

28 Mayıs 2018

Kusursuz bir tesettür elbise kombininin sırrı, kıyafetlerin rengini nasıl koordine edeceğini bilmektir. Aynada kendinize baktığınıza renk çatışmayı hiç hissedersiniz. Renk katalogları renklerin nasıl birleştirileceğinin anlaşılmasının en basit yoludur. Renk seçiminde kullanılan kataloglara göre yapılacak seçimlerin sonucu gurur verici olacaktır. Mükemmel renk uyumunu bulmak önemlidir; tek düze, solgun ve koyu renkler kıyafetleri ve cilt bütünlüğünüzü boğacaktır. Renkler söz konusu olduğunda, insanlar bir şekilde terminolojide kaybolurlar: fuşya, turkuaz veya kestane rengi, giydiğimiz gömleği tanımlamak için kullanacağımız renkler değildir.

 

            Bir rengin nasıl seçileceğine dair derinlemesine ve basitleştirilmiş bilginin elde edilmesi için, tesettür elbise modellerini seçmek için renk skalasına aşina olmak gerekir. Her zaman olduğu gibi, bunlar tasarımcılar ve stilistler tarafından benimsenen ve uygulanan kurallardır, ancak cilt tonunuz için en iyi olanı dikkate almanız, tarzınızı tamamlamanız veya katılacağınız etkinlik için uygun olması gerekir.

 

 Renklere Göre Kombin Yapmak

 

 Birincil (Ana) Renkler; Kırmızı, Sarı ve Mavi

 

            Kırmızı, sarı ve mavi, diğer renkleri birbirine karıştırarak yapılamayan tek renktir. Bunlar en güçlü renk tonlarıdır ve renklendirilmeden veya gölgelenmeden, göze çok sert görünürler. Parlak ve yoğun oldukları için göz alıcıdırlar

 

            Mağaza vitrinlerinde ve internet sayfalarında parlak kırmızı bir tesettür elbise veya çarpıcı bir mavi deri ceket bulabilirsiniz. Her zaman satın almak zorunda değilsiniz ama saf kırmızı, sarı veya mavi renkleri daha küçük kıyafet parçaları için kullanabilirsiniz. Örneğin, bir eşarp bu renklerin sert görünümünü yumuşacaktır. Cesur bir mavi blazer inanılmaz bir kıyafet ve altına yaz gününde giyilen canlı sarı bir çift ayakkabı ile tamamlanabilir.

 

 İkincil renkler; Yeşil, Portakal ve Menekşe

 

            Üç ikincil rengin her biri, iki birincil tonun birleştirilmesinin sonucudur. Mavi ile karıştırılan sarı yeşil olur, sarı ile karıştırılan kırmızı turuncu olur ve kırmızı ile karıştırılan kırmızı menekşe olur. İkincil tonlar birincil olanların doğrudan karşıtlarıdır, bu nedenle tamamlayıcı renklerdir.

 

            Tamamlayıcı renklerin bir kıyafet kombinasyonu genellikle çok fark edilir. Gözler tamamlayıcı bir renkli kıyafeti daha iyi fark eder. Yaygın bir hata, bir kıyafeti tamamlarken iki büyük tamamlayıcı renk ile giysi parçasını birleştirmektir. Turuncu bir ceketle eşleştirildiğinde bir çift mavi pantolon iyi görünmez, aynı şekilde bir çift kırmızı ayakkabı yeşil kıyafeti kurtarmaz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.