sadsad x
asdasd
Her Alışveriş Öncesi Bir Plan Yapılmalıdır

Her Alışveriş Öncesi Bir Plan Yapılmalıdır

28 Temmuz 2018

Giysi alışverişine gitmek zor ve kafa karıştırıcı olabilir. Alışveriş için birçok mağaza ve dükkan gezmek gerekebilir. Fakat mağazalarda reyon gezmek ve ürün denemek ayrı bir sorun olmaktadır. Daha çok yüzeysel olarak bakılıp geçilen kıyafetler, çoğu zaman olduğu yerde bırakılır. İçeride bakılması ve denenmesi gereken o kadar çok elbise arasında boğulup kalınır.

 

 Alışveriş Öncesi Plan Yapın

 

            Bu tür alışverişlere çıkmadan önce iyi bir plan yapmak gerekir. Özellikle tesettür giyim konusunda alışverişlerde nasıl bir model alacağınız önemlidir. Bunun için öncelikle dolabınızdaki tesettür kıyafetlerinizi incelemeniz en doğrusu olacaktır. Çünkü gereksiz bir alışveriş ile sadece dolabınızı fazla kıyafetlerle doldurmanıza neden olacaktır. Öncelikle ihtiyacınız olan alt veya üst kıyafetlerinizi belirleyin, hangi renk ve modellerde bakmanız gerektiğine karar verin ve kendinize bir yol haritası oluşturun.

 

 Tarzınıza Uygun Kıyafetleri İnceleyin

 

            Tüm tesettür kıyafetlere bakmak yerine sadece kendi tarzınıza uygun kıyafetlere yönelin. Bu, size hem zaman kazandıracak hem de dikkatinizi farklı yerlere yönlendirmemenize yardımcı olacaktır. Eğer bu şekilde bir tarz belirleyemezseniz gördüğünüz her kıyafete bakmak ve denemek zorunda kalırsınız. Bu da gereksiz bir zaman harcamanıza neden olur.

 

 Hangi Özellikleri Vurgulamak İstediğinize Karar Verin

 

            Görünümünüzü daha büyük, daha küçük, daha belirgin veya daha az göze çarpan görünüme kavuşturmak için kıyafetler kullanabilirsiniz. Desenler, dikey çizgiler olan giysiler genellikle giydikleri vücudun bir kısmının görünmesini sağlar. Bu arada, yatay çizgiler giyilen alanı daha geniş gösterecektir. Parlak ve dikkat çeken desenler, giydikleri yere dikkat çekecekler. Bu nedenle, tesettür giyim de vücudunuzu vurgulamayan kıyafetlere yönlenmelisiniz. Örneğin, desenli bir gömlekle alışverişe başlamak iyi bir stratejidir. Koyu renk parçalar özellikle parlak desenlerle eşleştirildiğinde iyi kombinler oluşturabilir.

 

 Bazı Kıyafetlerde Düzenlemeler Yapılabilir

 

            Düşük beller vücudunuzun daha sert görünmesine neden olabilir. Bu yüzden alışverişten sonra bir terzi yardımı almanız gerekebilir. Kıyafetin herhangi bir yerine yeni şekil vermek için kullanılabilir. Omuz vaktaları omuzlarınızı daha geniş gösterebilir, onları çıkarabilirsiniz. Dış giyim için kullanılan feraceler vücudunuzu daha iyi saklayabilir. Pileli pantolonlar ayrıca bacakların daha kalın görünmesini sağlayacağından bedeninize uygun olanları denemeniz gerekebilir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.