sadsad x
asdasd
Feraceler Dış Giyimin En Önemli Parçasıdır

Feraceler Dış Giyimin En Önemli Parçasıdır

09 Ekim 2018

Ferace tesettür giyim anlayışı içinde olan bayanların kullandığı, model olarak ayak bileklerine kadar uzanan bir dış giyim parçasıdır. Daha önceden sadece siyah veya mat koyu renklerden ibaret olan ferace modelleri günümüzde yeni renkler ve desenlerle çeşitlilik kazanmıştır. Tesettür giyimde feracenin büyük önemi bulunmaktadır. Ferace modelleri genel olarak sade renklerde imal edilmektedir. Vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde ne çok dar ne de çok boldur. Ferace yazın terletmeyen kışın da soğuk tutmayan kumaşlardan üretilir. Daha çok çuha ve fantezi kumaşlar ile her zevkten insana hitap etmektedir.

 

 İnce Kumaşı ile Rahat Kullanım Sağlar

 

            Ferace kısaca bayanların kullandığı mantoya benzer. Mantodan değişik olarak feracenin geniş yakaları vardır. Manto kısa olmasına karşın ferace ayak bileklerine kadar uzanır. Ferace kullanan bayanlar giydikleri diğer kıyafetler ile kombin oluştururlar. Kombin yaparken de en çok renk tonlarına dikkat edilmelidir. Renk uyumu kıyafet kombinin de çok önemli bir yer oynamaktadır. Renk uyumu yakalanmazsa giyilen kıyafetlerde kötü bir görüntü oluşur.

 

 Dar ve Bol Modelleri Her Bedene Uyar

 

            Günümüzde dar ve bol olarak iki çeşit ferace mevcuttur. Bol olan modelleri en çok tercih edilenidir. Bu tip ferace modelleri ile bayanlar hem tesettür giyimin gerekliliğini yerine getirmiş olurlar, hem de fazla kilolarını da gizlerler. Vücut hatlarının belli olmasını istemeyen muhafazakar bayanlar bu ürünleri seçerler. Diğer bir model olan dar model genelde tesettürlü genç bayanlar tarafından tercih edilir. Günümüzde az tercih edilmektedir. Çoğu tesettürlü bayan modaya uymaktadır ve bu sebeple dar kesim ferace modelleri de bedene uygun olarak doğru kullanıldığında iyi sonuç vermektedir.

 

 Mevsimine Göre Kumaş Kullanılmalıdır

 

            Feracelerde kumaş cinsinin önemi büyüktür. Kumaş kalınlığının mevsim şartlarına ve hava koşullarına uygun olması önem arz eder. Yaz aylarında ince kumaşlar satılırken kış aylarında kalın kumaşlar satılır. Yazın güneş ışınlarının etkisinden az etkilenmek için açık renk feraceler, kışın ise koyu renk feraceler tercih edilir. Bununla birlikte ucuz ferace modellerine fazla itibar edilmemelidir. İnce kumaş gibi görünseler de poliüretan malzeme fazlaca kullanıldığı için terleme yaparak rahatsızlık vermektedir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.