sadsad x
asdasd
Ferace Modellerinin Gelişimi Ve Diğer Kıyafetlerle Uyumu

Ferace Modellerinin Gelişimi Ve Diğer Kıyafetlerle Uyumu

30 Haziran 2018

Tesettürlü bayanların dış giyim olarak kullandığı bir ürün olan ferace pardösü, manto, palto, kap ve çarşafa alternatiftir. Geçmişten günümüze uzun yıllardır tesettürlü bayanlar tarafından kullanılmakta ve tercih edilmektedir.

 

 Feracelerin Günlük Kullanımdaki Yeri Nedir?

 

            Ferace modelleri, yaşa, bedene, zevke, ,mevsime, kültüre, giyileceği ortama göre değişiklik göstermektedir. İlk kullanıldığı yıllarda sadece bol ve siyah olan modeller günümüze uyarlanarak pek çok değişik hal almıştır. Özellikle günlük giyimin dışında abiye kıyafetleri tamamlamak amacıyla da kullanılan feracelerin en çok tercih edilen, en gözde modelleri tül ve taş detaylı ve yarasa kollu olanlarıdır. Bu modeller hem rahat kullanım, hem de görsel olarak uyumlu kıyafetlerdendir.

 

 Geçmişten Günümüze Feracenin Gelişimi

 

            Osmanlı zamanından sonra Arap esintisiyle Türkiye’ye ikinci defa giriş yapan ferace, belli bir süre ithal edilmiştir. Daha sonrasında bu konudaki talepler arttığından dolayı üretimine başlanılmıştır. Günümüzde değişik markalar tarafından üretilmektedir. Bu üretilen modelleri mağazalarda ya da internet sitelerinde bulmanız mümkündür.

 

            Türkiye’de üretilen ferace modelleri kumaşlarıyla, işlemeleriyle, renk ve desenleriyle Türk mutaassıp bayanlarına uyarlanmıştır. Muhafazakar bayanların zevklerine, kültürlerine ve yaşam tarzlarına uygun hale getirilmiştir. Aynı zamanda da her yaştan bayana kullanım kolaylığı sağlanmıştır. Eskiden ithal ürünler olduğundan, yurtdışından geliyor olmasından dolayı zor ve pahalı olan feraceler, günümüzde birçok firma tarafından üretilmektedir. Bu sebeple artık çok daha kolay ulaşılabilir bir haldedir.

 

 Ferace ile Diğer Kıyafetlerin Uyumu Nasıl Olur?

 

            Ferace modelleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgiyi internet sitemiz üzerinden edinebilir ve bu site üzerinden kolaylıkla ürünleri satın alabilirsiniz. Sitemiz üzerinde uygun fiyatlara satılmaktadır. Her tür bayanın zevkine ve tarzına uygun model mevcuttur. Fiyatları herhangi bir pardesüden daha ucuzdur. Bu feraceler, çok daha geniş bir kullanım alanına sahiptir.

 

            Ayrıca çok da şık görüntüdedir. Bir nevi manto, palto, pardösü görevi gören feraceler, tunik ve çarşaf arası bir görüntü sağlamaktadır. Ancak çok amaçlı kullanılmaktadır. Günümüzde devlet daireleri dahil pek çok alanda ferace görmek mümkündür. Çeşitliliği ve modernliği nedeniyle birçok muhafazakar genç tarafından tercih edilmektedir. Modadaki yerini uzun süre koruyacağa benzemekte olan feraceler tesettür giyimdeki en önemli parçalardan bir tanesidir.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.