sadsad x
asdasd
Ferace Hakkında Merak Edilenler

Ferace Hakkında Merak Edilenler

21 Mayıs 2021

Ferace, Osmanlı döneminde Anadolu'da yaşayan Türk hanımlarının çarşaftan çok daha önce giymiş oldukları bir kıyafet türüdür. Bu kıyafet türü; yakası bulunmayan, uzun kollu pardösüleri andıran, bol ve yere dek uzanan bir kıyafettir. Günümüzde halen Türkiye çapında çok sevilerek tercih edilen kıyafetlerin başında gelmektedir. Bu kıyafet, değişik yerlerde ferece şeklinde de anılmaktadır. Ferace modelleri her geçen gün değişmekte olup, modaya uygun bir şekilde üretilmektedir.

https://www.modaselvim.com/dis-giyim

Ferace Hakkında

Ferace; birçok kadının tercih ederek giydiği dış giyim parçaları içerisinde bulunmaktadır. Rahat olmalarının dışında model türünün de çok olması kadınların tercih yapmalarına imkan tanımaktadır. Birçok modelin bulunması ile beraber birçok kadın kendi tercihine göre ferace modelleri bulabilmektedir. Sezonun en fazla tercih edilen ferace modelleri arasında; balon kol ferace modelleri yer almaktadır. Çok hoş görünen bu ferace modelleri, tesettürlü hanımların ilgi odağı olmaktadır.

Ferace Modelleri

Ferace modelleri içerisinde kol ayrıntılarının bol olması, genel olarak feracelere genç görünüş kazandırmaktadır. Aynı şekilde feracenin hem spor hem de rahat olması modern bir stilde kombine edilmesine imkan sağlamaktadır. Balon kol modellerde, yaka bölümü yuvarlak kesim olarak tasarlanmıştır. Bu kesim, şal kullanmayı seven hanımlar için oldukça önemlidir. Bu modellerde etek bölümü biraz daha geniştir.

Balon Kollu Ferace Modellerinin Ayrıntıları

Balon kollu ferace modellerinin üstünde değişik işlem ve detaylar bulunmaktadır. Bel ve yaka bölümünde yer alan Osmanlı tarzı işlemeler, balon kol modellerinin vazgeçilmeyen ayrıntıları arasında yer alır. Birçok kadının severek seçtiği bu ayrıntılar, görünüşü itibariyle daha şık ve gösterişlidir. Bu yüzden de çok fazla tercih edildiği belirtilebilir.

Balon Kollu Ferace Modellerinde Bel Ayrıntıları Nelerdir?

Balon kollu ferace modellerinin bel bölümlerinin arka kısmında yer alan kurdele ayrıntıları, tatlı kombineleri yapmak isteyen kadınların tercih edeceği modeller içerisinde bulunmaktadır. Son zamanlarda yaygın bir biçimde kullanılan bu model türü, bireyi olduğundan daha genç göstermektedir. Kullanımının rahat olması da birçok değişik farklı kombinelerin bir araya getirilmesine olanak tanımaktadır. Balon kollu ferace modellerinde kurdele bulunan modeller de bulunmaktadır. Bu modeller parça görünüşünü tamamlar.

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.