sadsad x
asdasd
Doğru Tesettür Kombini Oluştururken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Doğru Tesettür Kombini Oluştururken Nelere Dikkat Edilmelidir?

10 Ağustos 2018

Kişinin iyi ve güzel giyinmesi için kişinin göz ve kıyafet zevkinin iyi olması gerekmektedir. Fakat buna rağmen kıyafet seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. İşte doğru giyinmenin püf noktaları.

 

 Yaşınıza ve Tarzınıza Uygun Giyinin

 

            Eğer yaşınız 30’un üstündeyse kamuflaj desenli kıyafetlerinizi hemen dolabınızın derinliklerine gömün. Çünkü kamuflaj desenli kıyafetler gençler içindir.

 

 Taytı Birleştirecek Kıyafetler Seçin

 

            Taytlar birkaç sezondur çok modadır, tuniklerle ve gömleklerle harika bir kombin oluşturabilir. Kesinlikle taytı tek başına giymeyiniz. Uzun tesettür tunikler ve topuklu çizmelerle çok daha zarif görünürsünüz.

 

 Yerine ve Zamanına Göre Giyinin

 

            Şık bir partiye, özel bir davete gidecekseniz salaş bir pantolonla veya donuk bir elbise ile gidemezsiniz. Şık ve yerine göre giyinmek bir görgü kuralıdır. Eğer rahatlığınızın ön planda olmasını istiyorsanız tesettür abiye kıyafetinizi de buna göre seçmeye özen gösteriniz.

 

 Tek Bir Aksesuarla Kıyafet Tamamlanmaz

 

            Şıklık bir bütündür. Tek bir aksesuarla o şıklık sağlanamaz. Eğer kombininiz tamamsa ve bu kombin uygun bir aksesuarla tamamlanıyorsa o zaman şık olunur. Moda bir çanta veya ayakkabı, kolye veya broşlarla şıklık tamamlanabilir.

 

 Vücutla Orantılı Aksesuar Kullanmak

 

            Eğer gereğinden fazla kiloluysanız, küçük bir sırt çantası yerine daha büyük omuz çantası tercih etmelisiniz. Bu şekilde fazla kilolarınızı kamufle edebilirsiniz. Kısa boylular uzun kolyelerden uzak durmalıdır. Aksesuar hiçbir zaman kıyafetin önüne geçmemeli ve orantısız büyüklük ve uzunlukta olmamalıdır.

 

 Her Türlü Abartıdan Uzak Durun

 

            Kış aylarını karın yerden kalkmadığı, erimediği bir yerde geçirmiyorsanız asla bota ihtiyacınız olmayacaktır. Havanın her daim değiştiği bahar aylarında makul kıyafetler giymeye özen gösterin. Mevsimine ve sezona uygun kıyafetler seçilmelidir. Bu konuda günümüzde bol tesettür kıyafet bulmak mümkündür.

 

 Renk ve Tonlarında Uyumu Yakalayın

 

            Renk uyumu konusunda takıntılı olabilirsiniz, fakat tonları tutturamazsanız büyük bir sorun yaşarsınız. En iyi kıyafetiniz sönük kalabilir veya fazla abartılı kalabilir. Bu yüzden en iyi renk uyumunu yakalamak için çaba sarf edin. Bu uyumların nasıl yapıldığını online satış sitelerindeki örneklere bakarak inceleyebilir veya satın alarak en iyi tesettür kombinlere ulaşabilirsiniz.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.