sadsad x
asdasd
Çocuk Giyimde Dikkat Edilecekler

Çocuk Giyimde Dikkat Edilecekler

12 Nisan 2022

Çocuk sahibi olduktan sonra anne baba olarak çocuklarımızın yediği yemeklerden oynadıkları oyuncaklara kadar her ayrıntıya dikkat etmemiz gerekiyor. Çocuğumuzun sağlığı için gün içinde temas ettiği her detay ne kadar önemliyse, giydiği kıyafetler de o kadar önemlidir. Çocuk cildi yetişkin cildi kadar sert değildir. Daha hassas oldukları için alerjiye daha yatkındırlar.

 

Alerjiden kaçınmak için giysilerdeki maddeyi dikkatlice incelemek gerekir. Yün içeren giysiler hassas cilde sahip kişilerde alerjiye ve kaşıntıya neden olabilir. Aslında, egzama, rosacea ve dermatit gibi cilt rahatsızlıkları olan çocuklar bu rahatsızlıkların artmasına neden olabilir. Bu nedenle pamuk içeren giysiler tercih edilmelidir. Alerjisi olan çocukların kıyafetleri de deterjanla yıkanmalı ve uzun süre durulama yapılmalıdır. Çocuk kıyafetlerini seçerken kolay giyilebilir olmaları önemlidir.

 

Çocuk Giyim Alışverişinin Püf Noktaları

 

Genelde çocuklar kıyafetlerini giymeyi ve çıkarmayı sevmezler, bu değişim sırasında huzursuz olurlar ve anneler için zorluklara neden olurlar. Bu süreyi kısaltmak için düğmeli giysiler, omuz düğmeli üstler yuvarlak yakalı bluzlara tercih edilebilir. Yaz aylarında çocukları güneş yanığından korumak için şapka kullanımı çok önemlidir. Çocuğun şapkaya alışması ve zevkle kullanması için çocuğun beğeneceği stilleri seçmeye çalışmalısınız.

 

Kışlık şapkalar ve atkılar, bazı çocukların asla giymek istemeyeceği aksesuarlardır. Yine satın alınacak ürünler çocuklar tarafından seçilerek bu aksesuarları kullanmaları sağlanabilir. Çocuklarımız gün içinde yetişkinlere göre daha fazla enerji harcarlar ve aktif olmaları daha uzun sürer. Bu nedenle çocuk giyim ürünleri çocuğun vücudundan biraz daha bol olması gerekir ki çocuğun gün içinde rahat edebilmesi ve kalıbın rahat olması gerekir.

 

Çocuk Giyimde Beden Seçiminin İncelikleri

 

Çocuk giyim ürünleri alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer kriter de çocuğun yaşı değil kilosu ve boyudur. Bazı çocukların gelişimi yaşıtlarına göre daha yavaş veya daha hızlı olabilir. Bu nedenle yaşa göre alışveriş yapmak yanıltıcı olabilir. Pantolon gibi ürünler alınırken, çocuk bedenleri hızla değiştiği için elastik belli olanlar tercih edilmelidir. Çocuk çoraplarında, sıkı elastik çorap yerine yumuşak çoraplar tercih edilmelidir. Çocuklar için ayakkabı seçimi de son derece önemlidir. Kötü seçilmiş bir ayakkabı, çocuğunuzun ayağına girip çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle ayakkabı alırken ayak gelişimini olumlu etkileyecek anatomik yapıya uyum sağlayan ayakkabılara öncelik verilmelidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.