sadsad x
asdasd
Bu Yıl Ferace De Öne Çıkan Modeller

Bu Yıl Ferace De Öne Çıkan Modeller

18 Ocak 2021

Tesettür giyimde dış kıyafet olarak ferace büyük önem taşımaktadır. Ferace , tesettür dünyasına ilk girdiği günden günümüze tesettürlü kadınlar tarafından büyük ilgi görmüştür. Bunun nedenlerinin başında feracenin şık ve pratik olmasa gelmektedir. Pek çok farklı modeli olan feracelerden farklı modeller de alarak hem günlük hayatta hem de özel günlerinizde giymeyi tercih edebilirsiniz. Diğer model ve seçeneklere de göz atmanızı tavsiye ederiz.

Güpür ve Dantelli Ferace Modelleri

Güpür ve dantelli ferace modelleri, özellikle özel günlerde tercih edilen feraceler de öne çıkan detaylar arasında yer almaktadır. Güpür ya da danteli feracenin etek uçlarında yer yer manşetlerde veya fermuar ya da düğme kenarlarında görmek mümkündür. Bu ferace modeli şık ve gösterişli görünmek isteyen kadınların tercihidir. Güpür ve dantel detaylı feraceleri tercih eden kadınlar, genellikle klasik giyinmekten hoşlanan ve her daim şık olmayı seven kadınlardır.

Çiçek Desenli Ferace Modelleri

Tesettür dünyasında çiçek modellerini farklı ürünler de sıkça görmek mümkündür. Tunik ve elbisenin yanı sıra feracede de çiçek modelli olanlara sıkça rastlamanız mümkündür. Bunun nedenleri tam olarak bilinmese de hemen hemen her yıl çiçek desenli modeller moda olmaktadır.

Kolları Farklı Modellerde Ferace Modelleri

Feracenin ne çok abartılı ne de aşırı sade olmasını sevmeyen kişilerin tercihi kol detayında farklı desenlerin kullanıldığı feracelerdir. Bu ferace modellerinde, feracenin ön ve arkası genelde sade ve düz olur iken ; iki kolunda hareketlilik gözlemlenmektedir. Çiçek desenli kollar, volanlı kollar ve farklı renklerde kollar öne çıkmaktadır. Bu model gerek özel günlerde gerek de günlük hayatta giymeye uygun bir modeldir. Ve genellikle spor giyinen kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Feracelerde Renk Tercihi

İlk çıktığı günlerde siyah renk olarak üretilmeye başlanan ferace de daha sonraları renkli modeller de çıkmıştır. Hemen hemen her rengin feracede kullanıldığını görmek mümkündür. Ancak piyasaya çıkan hiçbir renk siyah rengin yerini alamamıştır. Hala günümüzde siyah renk feracenin yeri başkadır. Genç kızlar zamanı zaman renkli feracelere yönelseler de kadınların büyük bir çoğunluğu siyah renk ferace tercih etmektedir.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.