sadsad x
asdasd
Bordo Rengin İnsan Üzerindeki Etkisi!

Bordo Rengin İnsan Üzerindeki Etkisi!

30 Ağustos 2017

Bordo renk kombini en rahat renklerdendir. Belki de koyu renk grubuna girdiği için olabilir. Son zamanlarda kış renginden çıkıp dört mevsim kullanılan bordo, yapılan araştırmalarda insan üzerinde büyük bir etki bırakıyormuş. Bordo’nun insan üzerindeki etkisi nedir peki? İşte sorunuzun cevabı…

Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisi her zaman merak edilen konuların başında gelmiştir. Mavi huzur, yeşil kalbi iyileştirme etkisi, sarı iyimserlik… Son yıllarda popüler renk grubunda yer alan, açık renk kıyafetlerimizle rahatlıkla kullanabildiğimiz, ‘asaleti ve zarafeti’ temsil eden bordo, aynı zamanda rekabete açık meydan okuyan, iyimserlik ve beceriklilik özelliklerini ön plana çıkartan lider ruhlu kişilerin tercihi olarak dikkat çekiyor.

Bordo nasıl kombinlenir ve hangi renkler ile uyumludur?

Sanırım siyah renkten sonra kombini en rahat renklerin başında bordo geliyordur. Hem açık renklerle hem de koyu renklerle tercih edebilirsiniz.  Bu renklerin başında da siyah-bordo ayrılmaz ikilisinin geldiğini söylersek hata yapmamış oluruz. Bordo’yu denim jeanle de kullanabilirsiniz. Size bir kombin önerisinde bulunmamızı isterseniz, son zamanlarda özellikle genç kızlarımızın tercihi olan bordo uzun gömlek modeliyle çok şık, aynı zamanda da spor bir görünüm yakalayabilirsiniz.  Bordo uzun gömlek, içine uzun beyaz bluz altına da tercih edeceğiniz denim jeans ile harika bir görünüm yakalayarak şıklığınız ile kalabalıkta kolayca farkedilebilirsiniz. Kıyafetinizi tamamlamak adına ayakkabı seçiminizde bordoya şans verip, şal rengi olarak da siyahtan yana tercihinizi kullanırsanız şıklığınızdan asla ödün vermemiş ve kombininiz de muhteşem bir uyumu yakalamış olacaksınız.


Kısacası bordo renk özellikle yazdan sonbahara döndüğümüz renkler konusunda trend değişiminin arifesi bir dönemde, tıpkı siyah gibi sizin kurtarıcı renginiz olmaya aday. Eğer dolabınız da bu renk bir elbiseniz yoksa hemen temin etmelisiniz. Tesettür giyim de bordo ve daha bir çok kontrast renklere sahip şıklığı ile göz kamaştıran tüm modellerimiz sadece bir tık uzağınızda. 

Bordo Rengin İnsan Üzerindeki Güçlü Etkisi

Her rengin insan üzerinde etkisi olduğunu biliyor muydunuz? Giydiğimiz, seçtiğimiz her renk bizi, ruhumuzu, enerjimizi temsil ediyor. Bu yılın en çok tercih edilen renklerin başında gelen bordo, insan psikolojisi üzerinde de olumlu etkilere sahip olduğu da biliniyor.

Bordo renk özgüveni temsil eden renklerden olup giymeyi seven kişiler üzerinde özgüven kazanımını sağlar. Bordo rengi İş hayatında tercih ediyorsanız da, liderlik yanınızın gelişmiş olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Zira bordo liderlik özellikleri ön plana çıkmış kişilerin sıkça kullandığı bir renktir. Bordo rengi, ister kıyafet isterse aksesuar olsun bir şekilde tercih edenlerin kendilerinde zaaf olarak gördükleri bir takım özelliklerini psikolojik olarak yok sayarak kendilerini daha güçlü hissettikleri düşünülmektedir. Eğer tek parça halinde bordo rengi kullanmayı seviyorsanız bu size çok güçlü bir imaj oluşturur. Kısacası bordo renk ihtiyacınız olan şıklığı ve özgüveni yakalamanıza yardımcı olarak kesinlikle kendinizi önemli ve değerli hissetmenizi sağlayacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.