sadsad x
asdasd
Beden Tipine Uygun Tesettür Kaban

Beden Tipine Uygun Tesettür Kaban

16 Aralık 2020

Kış modası deyince akla gelen ilk giyim ürünlerinden biri de elbette kabanlar olmaktadır. Tesettür giyimin modayla entegrasyonu ise diğer bütün tekstil alanlarından daha dikkatli biçimde ayarlanmak durumundadır. Bunun başlıca sebebi elbette ki tesettür giyimin öncelikle bir tarz yaratma uğraşına değil de, yaşam tarzına ve daha kişisel bir alana ait olmasındandır. Bu nedenle de hem tesettür giyimin belli başlı kurallarını göz önünde bulundurmak hem de moda dünyasının güncel haline adapte olmak daha zordur. Beden tipi de bu iki kıstasının yanında tesettür kaban seçiminde önemli bir rol oynamaktadır.

Tesettür ve Kış Modası

Elbette alınacak olan kaban beden tipinin kıyafeti kaldırma imkanı üzerinden değerlendirilmeli ve böyle satın alınmalıdır. Tesettür giyimin vücut hatlarını saklamak üzerine şekillenmesi, kış giyiminin ve dolayısıyla kabanların da bunu doğrudan sağlaması açısından kış modasında büyük kolaylık sağlamaktadır. Ancak yine de, bu konuda da çeşitlik zorlukların üstesinden gelebilmek için kişi öncelikle vücut tipi hakkında net bir fikre sahip olmak, ardından bu doğrultuda seçimler yapmak durumundadır.

Boy Uzunluğuna Göre Kaban Seçimi

Beden tipi deyince en bariz ayrım boyunuzun kısa mı orta mı yoksa uzun mu olduğudur. Zira her şeyden önce boy uzunluğu seçilen kabanın daha kısa mı daha uzun mu yoksa daha şişman mı göstereceğini belirler. Eğer boyunuzun ortalama altında olduğunu ve aynı zamanda bacak boyunuzun kısa olduğunu düşüyorsanız basen hattı üzerinde biten kabanlardan kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir. Basen hattında biten kabanlar ister dümdüz aşağı insin, isterse bel oyuğunda bir kemer barındırsın bunlar sizi daha kısa gösterecektir. Çünkü bacak bitiminizi gizlemekle beraber basen hattını açıkta bırakması bacağınızın basen hattında bittiği illüzyonu yaratır. Bu da bacağınızın normalde olduğundan en az beş santim saha kısa görünmesine yol açacaktır.

Kilolu ya da Zayıf Olma Durumuna Göre Kaban Seçimi

Eğer fazla kilolarınız göbek çevresinde toplanmışsa ve bacaklarınız vücudunuza göre öndeyse kalçanın altında biten ve olabildiğince geniş kesimler sizin vücudunuza uygun olacaktır. Plus size modasının artık her mağazada bulunması da size bu tarz seçimler yapmak konusunda kolaylık sağlayacaktır. Eğer bacak ve basen çevresinde toplanmış bir kilo sorununuz varsa da, bel hattına oturan ve aşağısı kalem gibi inerek vücudu sarmayan uzun kabanlar seçebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.