sadsad x
asdasd
Abiye Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Abiye Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

18 Temmuz 2018

Tesettürlü bayanların abiye alır iken sıklık ile yaptıkları hatalar vardır. Bu hatalar yüzünden ise, o önemli ve özel günlerde şık görünmek yerine kötü görüntüler sergileniyor. Bu durumlara karşı tedbirli davranmak ve bilgili olmak gerekmektedir. Abiye alır iken öncelikli olarak kaliteli bir işciliğe öncelik verilmelidir.

 

            Potlukları olan ve basite kaçılmış bir görüntüsü olan abiyeler tercih edilmemelidir. Sade dahi olsa mutlaka detay çalışmaları olan abiyeler tercih edilmelidir. Bu durum dışında ise, vücut tipine uygun olacak kesimlerin tercih edilmesi gerekir. Vücut analizi yapabilmek için internetten yardım alınabilir. Baştan aşağıya taşlı ve parlak olan modellerinde tercih edilmesi doğru değildir. Tesettür abiye modelleri için bu detaylara dikkat edilmesi, çok daha şık bir görüntünün temelini hazırlayacaktır.

 

 Hazır Abiye Modelleri Arasından Tercihler Yapın

 

            Birçok bayan abiyelerinin kendilerine özel olmasını istedikleri için özel dikimleri tercih ediyor. Fakat bu durum yanlış ve risklidir. Özel dikim abiyelerin sonucunda nasıl görüneceği bilinemez. Abiye hazırlandıktan sonra beğenilmez ise, iade de edilemez. Bu durum dışında ise, zaman kaybı demektir. Özel dikim olan her parça kullanılacağı günden en fazla 10 gün önce hazırlanmış olmalıdır. Bu herhangi bir şekilde kilo alımı ya da zayıflama durumuna karşı alınan bir tedbirdir. Bu durumda da zaman kaybı yaşanmış olacaktır. Dikilen abiyeler beğenilmez ise, yenisini bulmak ya da diktirmek için yeterli zaman kalmamış olacaktır. Bu nedenler ile tesettür abiye modelleri için hazır olanlardan yararlanmak gerekmektedir.

 

 Abiye Eşarpları Nasıl Olmalıdır?

 

            Tesettür abiye modelleri için yapılan birçok eşarp stili vardır. Fakat hepsi her bayana yakışmaz. Bu neden ile öncelikli olarak abiye modeline uygun bir model belirlenmelidir. Belirlenen model, yüzün için uygun olacak şekilde kalıp almalıdır. Abiyelerin üzerine yapılacak eşarplarda fazla bombe ve ışıltı kullanılmamalıdır. Kullanılacak ise, seçilen abiye sade ve parlak olmamalıdır. Abiyeler eşarplar ile bütünlük sağladığı için uyumlu olması gerekir. Renk olarak da uyum olması gerekmektedir. Bu neden ile abiyeler alınır iken kullanılacak eşarplarda alınmalıdır. Sonradan aynı renk eşarp bulmak mümkün olmayabilir. Abiyeler sadece ise, duvak kullanımı da şık bir görüntü için fayda sağlayacaktır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.