sadsad x
asdasd
70’ler Modasına Geri Dönüşe Hazır Mısınız?

70’ler Modasına Geri Dönüşe Hazır Mısınız?

08 Eylül 2017

Yaz aylarıyla vedalaştığımız bu günlerde vitrinlerde sonbahar sezon kıyafetlerini yavaş yavaş görmeye başladık. Vitrinlere şöyle bir göz gezdirdiğimiz ise 70’lere geri dönüş olduğunu söyleyebiliriz. Peki 70’lerin modası neydi? Gelin hep birlikte bu sorunuzun cevabını yazımızda bulalım.

70’ler modası deyince akla hemen karmaşık yıllar geliyor. Karmaşık yıllar yani geleneksellik ile modernizm, sadelik kavramlarının bir arada olduğu tam bir tezatlık yılıydı. Son yıllarda moda tasarımcıları bu sadelik kavramını unutturmamaya çalışıyor. 70’li yılların tasarımlarına bakıldığı zaman aslında gördüğümüz bir diğer önemli tarz ise, Bohem tarzı. Bohem tarzında görmüş olduğumuz karmaşıklığı, rahatlığı ve desenleri bu yılda da göreceğiz gibi duruyor. Özellikle 70’lerin vazgeçilmezi olan süet modası, yelek ve kap modellerinde tekrardan yerini aldı.   

1970’ler Modası: Süet Ceket, Yelek

Moda her zaman ilhamını geçmişten alıyor. dersek doğru söylemiş oluruz. Ya geçmiş modelleri yeniliyor veya geçmiş modellerin aynısını tasarlayıp vitrinleri süslüyor. Geçmişi günümüze taşımaktan hoşlanıyorsanız o zaman bu yeni tesettür modelleri tam size göre. Geçmişin izini taşıyan süet, yelek modellerinde birleşti. Hatta tesettür giyimde son yıllarda en çok tercih edilen kap, aynı şekilde süetin o rahat dokunuşunda kendine özel bir yer buldu.

Bohem tarzının vazgeçilmezi olduğu gibi tesettür giyimde en sevilen parçası olan ispanyol paça yani flared pantolon ile harika kombinler yaratabilirsiniz. Özellikle süet yelek ile küçük ama etkili dokunuşlarla şıklığınıza şıklık katabilirsiniz.

Gösterişli süet modellerinde hayat bulan ufak parçalar, stilinize derinlik katarken,  bu sonbahar sezonuna güzel bir giriş yapınız. Eğer hale gardırobunuza ekleyeceğiniz birkaç parçanız varsa, bu eksiklikleri kesinlikle 70’li parçalardan yana kullanmalısınız.

Hepinize keyifli hafta sonları diliyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.