sadsad x
asdasd
Tesettür Tunik ve Tercihler

Tesettür Tunik ve Tercihler

25 Temmuz 2019

Tesettür giyimi tercih eden bayanlar için tesettür tunik vazgeçilmez bir giyecektir. Farklı firmaların farklı modellerde ürettiği pek çok tunik modeli mevcuttur. Tunik tercih eden her insanın zevkine hitap etmektedir bu modeller. Tuniklere artan ilgi nedeni ile üretici firmalar çok çeşitli modeller üretmekte hatta tunik üretimi yapan firmaların ürettiği tunik üretim sayısı da gün geçtikçe artmaktadır.

 

 Tunik Tercih Nedeni;

 

 Firmalar her mevsim için ayrı tesettür tunik üretimi gerçekleştirmektedir. Bayanların tunikleri tercih etmelerinin en önemli nedeni giydikleri dar pantolandan belli olan vücut hatlarını saklamak istemeleridir. Bol bir görüntü vermesi de bayanların en çok tercih etme nedenleri arasında sayılabilir.

 

 Tunik Kullanım Dönemleri;

 

 Sıcak yaz ayları için ayrı tesettür tunik, soğuk kış ayları için ise ayrı tesettür tunik üretilmektedir. Tabi bu tunikler o mevsimin modasına göre de şekillenmektedir. Bununla beraber yaz aylarında daha canlı ve sıcak renkler tercih edilirken kış aylarında ise daha koyu renkler ve soğuk hava şartları nedeni ile daha kalın kumaşlar tercih edilmektedir. Ayrıca üretim yapan firma tasarımcıları da tuniklere eklediği desenler daha farklı bir içerik ve canlılık katmaktadırlar.

 

 Tuniklerin üretimi sadece günlük hayatta kullanılmak üzere tabiki tasarlanmamaktadır. Bu kıyafetler ayrıca özel geceler ve özel günler için de farklı modeller ve farklı renklerde de gösterişli tunikler tasarlanmaktadır.

 

 Tunik Kumaşı;

 

 Kadınlar tuniklerini tercih ederken genellikle dikiş şekillerine bakarlar. Kilo fazlası olan bayanlar dar kesim olan tunikleri kullanmamalıdır. Bu bayanlar tunik tercihlerini bol kesim olan tuniklere kullanmalıdır. Çünkü, dar tunikler rahat olmayıp kişiyi sıkarak rahatsız etmektedir. Tunikler genel olarak belli olan vücut hatlarını kapatmak için kullanıldığından, kusurlu vücut hatlarını da örtmekte de bire bir kıyafettir. Günlük olarak kullanımlarda bayanlara rahat kullanım fırsatı sunan bu kıyafetler, tercih edeceğiniz kumaşa, renge ve desene göre de size alternatif şıklık fırsatları sunmaktadır. Kumaş tarzını şifondan veya satenden seçmek, tuniklerde daha da şık bir görünüm verecektir. Tesettür tunikler özel gün ve geceler içinde özel motifler, özel taşlar ve pullu süslemeler ile daha çekici bir hale gelmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.