sadsad x
asdasd
Tesettür Giyimde Moda Renkler

Tesettür Giyimde Moda Renkler

24 Temmuz 2017

Son yıllarda hızla büyüyen ve moda dünyasının ayrı bir kolu haline gelen tesettür modası temelini renklerle daha da güçlendiriyor. Öncelerde renk yelpazesini sınırlı tutan tesettür dünyası artık modellerin detaylarından ziyade renklerin yoğunluğuna ve güçlü duruşuna kendini bırakıyor. Dünya modasına yön veren renkleri çeşitli tesettür giyimlerinde bariz biçimde görebiliyoruz. Tesettür giyimin ikonlaşan ferace ve pardesü modellerinde bile soft, pastel, canlı ve derin renkler kendine bolca yer buluyor. Dünya çapında ünlü marka Dolce Gabana bile tesettür modasının bu hızlı yükselişine seyirci kalmayıp geçen yıllarda kendi ferace kreasyonunu dünyayla paylaştı. Artık dünya genelinde kabul gören ve takip edilen tesettür modası kendini dünya standartlarıyla eşit düzeyde ifade ediyor ve geliştiriyor.

Modanın İfade Gücü Renkler

Renkler, duygu ve düşüncelerimizin yüzeysel dışa vurumudur. Bilim artık bunu ispatlıyor. Ve insan yaratılış olarak ruhsal yönünü en iyi giyim ile bir başka pencereden bakarsak moda ile ifade ediyor. İnsanın yaratılış tarihinden günümüze kadar sürekli değişen koşullarının standart ve statüsünün ya da kültür ve eğitiminin sessiz dili olmuştur giyim. Modern dünya buna moda diyor, artık modern düzende birey ve toplumun görsel varoluş sembolü haline gelmiştir.

Duyguların Güçlü İfadesi Moda

Moda yolu ile aslında sosyal ya da kişisel dünyamıza yönelik o kadar şeyi ifade ederiz ki bunun çoğu zaman biz bile farkında olmayız. İşte renkler bu arada devreye giriyor. Bir terzi ile bir modacıyı ayıran şeydir renkler. Biri kıyafet dikerken biri kıyafeti tual niyetine kullanır. İnsan üzerinde renklerin kumaş ile dansını görmemizi sağlar. Eskilerin deyimi ile letaifimize yani hoş duygularımıza hitap eder. Renkler başlı başına bir moda konusudur. Moda ise insana dair en keskin dışavurum sanatıdır.

Bu Yıl Hangi Renkler Konuşuyor

Her yıl yaz mevsiminin insanlar üzerindeki etkisine göre modanın renk skalası da değişiyor. Geçen yıl daha soft renkler süslerken kıyafetlerimizi bu yıl daha keskin ve canlı renkler kendini gösteriyor. Tesettür modası da dünyada trend olan renkleri kendi kıyafet konseptine son yıllarda birebir uyguluyor. Bu yılın en trend renklerinden bazıları şunlar; keskin yeşil, lapis mavi (saks mavisi) canlı sarı, nigara mavisi, fındık kabuğu rengi, metalik gümüş, beyaz, pembe tonları, vizon, sütlü kahve, indigo mavi, pudra tonları, bordo, haki yeşili, gold ve bej renkleri daha da fazlası bu mevsim vitrinleri tesettür giyim alternatifleriyle süslüyor. Gömlek, etek, pardesü, pantolon, ferace gibi tesettürlü kadınların vazgeçilmezi olan bu parçalarda bolca canlı renklerin en parlak tonlarına rastlamak mümkün.

modaselvim.com sitesinden bahsettiğim tüm bu parçalara erişebilir, kendi tarz ve stilinize uygun renklerde kıyafet seçimleri yapabilirsiniz. Yaz mevsiminin canlı havasına kendi tarzınızla ve kendi renklerinizle adapte olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.