sadsad x
asdasd
Ferace Modelleri Ve Kullanım Alanları

Ferace Modelleri Ve Kullanım Alanları

04 Aralık 2018

Ferace kelimesinin kökeni Arapçada bulunan ve cübbe, kaftan anlamına gelen faruç kelimesine dayanmaktadır. Feracenin ilk kullanımı ise Osmanlı Devleti zamanına kadar uzanmaktadır. Ayrıca ferace bugünkü kullanımından farklı olarak sadece kadınlar tarafından değil dervişler tarafından da tercih edilen bir giyim tarzı olmuştur.

 

 Feracenin Kullanım Alanı

 

            Ferace kullanım alanı olarak tesettür giyimde oldukça geniş bir yere sahiptir. Günlük kullanımlarda, özel günlerde, resmi davetlerde ve hatta spor giyim tarzında bile tercih edilmektedir. Feracenin bu kadar tercih edilmesindeki neden kullanımın rahat olması, tek parça ile tesettür giyim sağlaması ve her türlü ortama uygun olarak kombinlenebiliyor olmasıdır. İlk kullanılmaya başlandığı günden bu yana ferace düz, yakasız, uzun kollu ve siyah modeli ile bağdaştırılmıştır. Fakat tesettür giyimde oldukça fazla talep gördüğünden dolayı artık pek çok farklı kumaşta, farklı renk ve modellerde üretilmeye başlanmıştır. Bu sayede kullanım alanı genişlemiş olan ferace her kesime hitap edilen fiyatlar ile satışa sunulmaktadır. Böylece en çok tercih edilen tesettür giysisi haline gelmiştir.

 

 Ferace Modelleri

 

            Ferace modelleri her mevsime uygun olarak kalın ya da ince kumaşlardan üretilmektedir. Yaz aylarında kullanıma uygun olması için açık renklerde ve kolları astarlı modeller üretilmektedir. Kışın ise genellikle siyah olmak üzere koyu renkli ve kalın kumaşlı modeller üretilmektedir. Böylelikle yılın her mevsiminde tercih edilen bir giysi olan feracenin günlük, spor ve şık kombinlere uygun modelleri de bulunmaktadır. Ferace modelleri kapsamınsa ferace tunik, ferace kap ve ferace elbise tarzında üretilen pek çok model mevcuttur.

 

 Ferace Kombinleri

 

            En çok günlük kullanımlarda tercih edilen Feraceler düz ve siyah modellerde tercih edilmektedir. Bu tarz günlük kullanıma uygun feraceler tek renk eşarplar ile kombinlenmektedir. Ayakkabı seçimi olarak düz babet ve sandaletler kullanılmaktadır. Spor tarzında yapılan kombinlerde ise fermuarlı ve kapüşonlu feraceler tercih edilmektedir. Spor feraceler kombin olarak düz renk bir şal ve spor ayakkabı ile kombinlenmektedir. Özel günler ve davetler için ise ferace elbise modellerinde taşlı, tüllü, pelerinli ya da kemerli şık modeller tercih edilmekte ve topuklu ayakkabı ve desenli eşarplar ile kombinlenmektedir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.